חיוב של ארנונה אחרי חצי שנה - פורום ארנונה

שאלה חדשה
 • יניב

  נשלח ע"ייניב 10:21, 19 במאי 2014

  אמא שלי נפטרה בדצמבר בגיל 64 בנסיבות טרגיות והיה לה מגיל 62 פטור מתשלום ארנונה אני והיא גרנו ביחד, בינואר קיבלתי ספח מהעירייה לא לתשלום לכל שנת 2014, לפני שבוע קיבלתי מכתב פתאומי על חוב מינואר עד יוני של 1649 שקלים לתשלום הלכתי לעירייה והם אמרו שהם קיבלו רק עכשיו את העדכון ממשרד הפנים ושעליי לשלם זאת הסברתי לפקידה שאין לי בעיה לשלם ארנונה אני לא מחפש פטורים ולא הנחות אבל לא הגיוני שפתאום ייפלו על בן אדם אחרי שהם הוציאו מכתב לא לתשלום ואם כבר צריך לשלם על החודשים הנ"ל אז שיקזזו משהו כי אם האמא לא היתה נפטרת בנסיבות טרגיות היא גם כך לא היתה משלמת.האם יש משהו שאני יכול לעשות? נב הטענה היחידה שלי היא שיחייבו אותי מיוני ולא יפילו עליי את הטעויות שלהם זה לא שקיבלתי חשבונית לתשלום כל החודשים האלה ולא שילמתי?

  השב
 • 17:06, 19 במאי 2014

  עם כל הצער האישי בדבר, הפטור שניתן הוא למחזיק ולא בגין הנכס. יתירה מכך, יש רשויות אשר נותנות רק 50% פטור בגלל שהאם לא התגוררה לבדה בדירה.. ניתן לבקש ביטול ריביות ככל ונדרשו וכן פריסת החוב לתשלומים

  תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.