העירייה לא החליטה כמה ארנונה נשלם - פורום ארנונה

שאלה חדשה
 • עידן

  נשלח ע"יעידן 16:13, 30 ביוני 2014

  שלום רב, אני גר בטירת כרמל,נכנסנו לבניין חדש מקבלן בחודש מרץ. עד היום לא שילמנו ארנונה לעירייה,נשלח אלינו לשלם מים וביוב בלבד. בשיחות עם העירייה נאמר שעדיין לא החליטו בעירייה כמה ארנונה נשלם. שאלתי: 1. העניין הזה חוקי?שלא החליטו כמה נשלם. 2. כשהעירייה תחליט כמה ארנונה נשלם האם הם יוכלו לחייב אותנו רטרו אקטיבית לשלם?כי הטענה שלי יכולה להיות רציתי לשלם ולא אפשרתם. בתודה מראש.

  השב
 • 08:15, 1 ביולי 2014

  נשמע מוזר כי העירייה לא מחליטה כמה תשלמו אלא צו המיסים שנחקק על ידי מועצת העיר קובע זאת. זה פורסם בשלהי שנת 2013 ושם נקבע כמה אתם צריכים לשלם בשנת 2014 - כ 35 ש"ח למ"ר לשנה. יתכן והעיכוב נובע השל רצון העירייה לערוך מדידה לקביעת השטח לחיוב וכן בשל העובדה כי העירייה העלתה את תעריף הארנונה בשיעור חריג וממתינה לאישור משרד הפנים. בכל מקרה העירייה לא תוכל לחייב אתכם בריבית פיגורים. אני ממליץ שתוציא מכתב רשום לעירייה בו הינך מודיע כי החל מיום כך וכל הדירה הייתה ראויה למגורים ואתה מבקש לקבל חשבון ארנונה החל ממועד זה.

  תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.