חיוב ארנונה אחורנית עקב מדידה שטח. - פורום ארנונה

שאלה חדשה
 • בן ציון ויס

  נשלח ע"יבן ציון ויס 19:41, 15 בספטמבר 2014

  אימי מבוגרת וסיעודית מתגוררת בדירה שכורה, עיריית בני ברק בצעה מדידת נכס וקבעה גודל של 77 מ"ר במקום 57 מ"ר שהיה מיום בניית הבניין (ולפחות משנת 1978) ביקשתי מהעירייה לפטור אותה מחיובים ריטרואקטיבים וזאת מהנימוקים: 1. לא נעשה על ידי. 2. שכרתי את הדירה כפי המצב הנתון בעירייה באותו זמן. 3. השכירות נעשתה בתום לב. (בפסיקה בעליון מיום כ"ד באדר תשע"ב - 18.3.2012 משתמע לחלוטין כי אין לחייב רטרואקטיבית). העירייה מסרבת ומאיימת בהוצאה לפועל. מה ניתן לעשות וכיצד להתגונן? בברכת שנה טובה ותודה על מענה.

  השב
 • 15:01, 16 בספטמבר 2014

  אכן כפי שציינת לעירייה אין סמכות להטיל חיובים רטרואקטיביים (קודם לשנת המס בה הוטל החיוב) אלא בהתקיים החריגים ולא נראה כך קרה. לצערי עליך לנקוט בהליכי מנע משפטיים כמו עתירה מנהלית אם כי העלויות הכרוכות בכך עולות על סכום המחלוקת. יש לדאוג גם שהעירייה הזינה את ההנחות המגיעות לה בתחולה רטרואקטיבית (נראה לכאורה כי היא זכאית לפטור משמעותי מהחיוב)

  תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.