פטור מארנונה לחייל משוחרר - פורום ארנונה

שאלה חדשה
 • מלכה

  נשלח ע"ימלכה 10:58, 16 במרץ 2015

  בני חתם קבע קצר (4 חודשים), אנחנו גרים בקיבוץ ויש לו דירה, שעד היום לא שולמה ארנונה. (פטור חיילים). לפי כל מה שקראתי חייל משוחרר (זכאי לעוד 4 חודשי פטור) כולל גם חייל בקבע (אם זה פחות מ 5 שנים) , כי הוא השתחרר משירות חובה (גם אם אין לו ת.שחרור - לא נותנים למי שממשיך בקבע) - המועצה טוענת שכולם זכאים (כל חייל משוחרר) פרט לחותמי הקבע. אפילו אם קבע קצר. זה נראה לי לא נכון וגם לא הגיוני, כי באזרחות יכול היה להרוויח יותר מהמינימום שהוא מרוויח בצבא, אז למה לקחת ממנו את הזכות הזו? אם אני צודקת - אנא כתבו לי כיצד לשכנע את המועצה, כל מובאה שהבאתי מאתרים שמצאתי לא עוזרת. ובאתר משרד הפנים אין "צור קשר" או טלפון, ולא כתוב במפורש שזה כולל חיילי קבע, כפי שכתוב באתר להכוונת חיילים משוחררירם ובעוד כמה. אנא עיזרו לי. זה דחוף....

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד לנגר נמרוד

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  12:30, 18 במרץ 2015

  הפרשנות של המועצה לגיטימית להאבק בה יש צורך ללכת לבית המשפט לעניינים מנהליים ואולי אפילו בגץ. הייתי מתחיל במכתב קצר על הבקשה ושיענו לך בכתב כפי שהמועצה מחוייבת .

  תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.