עובד עריק - פורום דיני צבא

שאלה חדשה
  • יניב

נשלח ע"ייניב 19:14, 2 באפריל 2012

אני בעל עסק קטן המחזיק שליחים. על קטנוע שלי . נתקלתי בבעיה שמגיעים אליי חברה צעירים שברחו מהצבא ואין לי דרך לדעת זאת . הם לא מיידעים אותי בנושא . ואני מעסיק אותם כדין מבחינת תלוש שכר וכל התנאים . האם חלה עליי אחריות כלשהי לגביי בדיקה האם הם עריקים ואם כן איך אני עושה זאת ? בעיה עלתה כאשר היתה תאונת דרכים בה היה מעורב הבחור שברח מצבא הוא נטש את הקטנוע וברח

השב
  • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

21:59, 2 באפריל 2012

שלום יניב,

במעסיק אין עליך חובה לבדוק מעבר למה שציינת אם אדם מסוים הוא עריק או עובר על החוק באופן אחר.
    על-פי חוק במידע ומתגלה לך דבר עבירה כלשהו עליך לדווח על כך לרשויות.

אם העסקת אדם מסוים וגילית לאחר מכן כי הוא עריק אינך עובד דבר עבירה במידה ואכן העסקת אותו כדין.

בהצלחה!

תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

מנהל הפורום: עורך דין עידן דביר

עורך דין עידן דביר מתמחה בדין הצבאי על רבדיו השונים ועוסק בכל תחומי המשפט הצבאי לרבות משפט צבאי-פליל
למידע נוסף

053-9374030 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בדין הצבאי, בין היתר בנושאים של העמדה לדין במערכת הצבאית בבתי הדין ובדין משמעתי בגין עבירות משמעת ו\או פליליות, ליווי בשלבי מיוני הגיוס לצה"ל ושיבוץ בתפקידים צבאיים ו\או תנאי שירות מסויימים, זכויות חיילים בשירות סדיר\קבע או חיילים משוחררים, טיפולי ת"ש ביחידה, העלאת\הורדת פרופיל רפואי, ועוד ועוד ועוד ...