להוריד חודשיים מה"דפוק" בסיבה מוצדקת - פורום דיני צבא

שאלה חדשה
 • חסוי

  נשלח ע"יחסוי 19:21, 29 באפריל 2012

  רציתי לשאול לגביי חבר שלי שמשרת בצה"ל כבר מעל 3 שנים מפני שכרגע הוא משלים את ה"דפוק" שלו. חודשיים מן ה"דפוק" הן חודשיים שנקבעו עקב 24 שעות של מאסר שבהם יצא זכאי ולא הורשה בכל עבירה וגם לא נשפט על כך למרות שעבר חקירה איומה של מצ"ח.. (במשך 24 השעות שהיה במאסר לא ניתנו מספיק שעות שינה ונעשה לו שם אבל !) היום הזה שבו היה אצור גרר אחריו 2 חודשים של "דפןק" שתכף יגיעו ולא מוצדקים. לפני שלושה חודשים התחיל לטפל בנושא ופנה למשק"יות שהתחלפו שיעזרו וישלחו מכתב לכלא 4 שיבטלו את החודשיים. סחבו אותו עם הבקשה זמן רב בטענה שהן שלחו כבר מכתב אך לא מחזירים להם תשובה , היום לאחר שלושה וחצי חוודשים של "מריחה" הוא התעצבן ועשה בלאגן ואז אמרה לו אחת המשק"יות שהן כבר שלחו בקשה אך לא אישרו את ביטול החודשיים.. למרות שמשהו נראה לא הגיוני , אני רוצה לדעת למי אפשר לפנות בסמכות יותר גבוהה ומה אפשר לעשות כדי לבטל את החודשיים האלה וכמה שיותר מהרק כי הם מתקרבים !תודה רבה מראש :)

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

  עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

  12:59, 2 במאי 2012

  גברת חסוי - שלום רב,

  כפי ששוחחנו טלפונית, ניתן לבטל את התקופה הזו - מומלץ לפנות ראשית למפקדים ולבקש עזרתם.
  אם אין די בכך ומשם אין ישועה - ניתן לפנות לגופים שונים בצה"ל ביניהם פניות הציבור, נקח"ל והפרקליטות הצבאית. הפנייה לגופים אלה יכול שתיעשה בעצמכם אך מומלץ להסתייע בעורך דין מטעמכם.
  בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

מנהל הפורום: עורך דין עידן דביר

עורך דין עידן דביר מתמחה בדין הצבאי על רבדיו השונים ועוסק בכל תחומי המשפט הצבאי לרבות משפט צבאי-פליל
למידע נוסף

053-9374030 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בדין הצבאי, בין היתר בנושאים של העמדה לדין במערכת הצבאית בבתי הדין ובדין משמעתי בגין עבירות משמעת ו\או פליליות, ליווי בשלבי מיוני הגיוס לצה"ל ושיבוץ בתפקידים צבאיים ו\או תנאי שירות מסויימים, זכויות חיילים בשירות סדיר\קבע או חיילים משוחררים, טיפולי ת"ש ביחידה, העלאת\הורדת פרופיל רפואי, ועוד ועוד ועוד ...