עונש על עישון סמים בצבא - פורום דיני צבא

שאלה חדשה
 • גיא

  נשלח ע"יגיא 09:11, 22 ביולי 2012

  עורך דין דביר שלום, תפסו את חבר שלי מעשן סמים כשהוא נשאר שבת בבסיס. מה יכולים לקבוע לו במשפט? חשוב לי לומר שזו הייתץה מעידה חד פעמית. אף פעם לא תפסו אותו על סמים בעבר.

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

  עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

  22:25, 23 ביולי 2012

  גיא שלום,

  שימוש בסם מסוכן במסגרת יחידה צבאית גורר עונש חמור יותר מאשר שימוש בנסיבות אזרחיות. על פי רוב נגזרת תקופת מאסר בפועל של כחודש ימים (+/-) יחד עם עונש של מאסר מותנה והורדה לדרגת טוראי. כמובן שברירת המחדל היא שהרשעה בעבירה תגרור רישום פלילי.
  זו למעשה רמת הענישה הנהוגה בפועל.
  יצוג נכון יכול להביא להפחתה משמעותית בעונש בין אם על דרך של ניהול נכון של ההליכים המשפטיים ובין בדרך אחרת של הצגת נסיבות אישיות.

  האמור כאן תקף לגבי חייל חובה שאיננו בעל "עבר" של סמים. יש לציין כי מדובר בהערכה גסה ושיחה עם עורך דין והצגת מכלול הפרטים יכולה לסייע רבות.

  בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

מנהל הפורום: עורך דין עידן דביר

עורך דין עידן דביר מתמחה בדין הצבאי על רבדיו השונים ועוסק בכל תחומי המשפט הצבאי לרבות משפט צבאי-פליל
למידע נוסף

053-9374030 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בדין הצבאי, בין היתר בנושאים של העמדה לדין במערכת הצבאית בבתי הדין ובדין משמעתי בגין עבירות משמעת ו\או פליליות, ליווי בשלבי מיוני הגיוס לצה"ל ושיבוץ בתפקידים צבאיים ו\או תנאי שירות מסויימים, זכויות חיילים בשירות סדיר\קבע או חיילים משוחררים, טיפולי ת"ש ביחידה, העלאת\הורדת פרופיל רפואי, ועוד ועוד ועוד ...