התרת התחייבות משירות קבע - פורום דיני צבא

שאלה חדשה
 • שלומי

  נשלח ע"ישלומי 03:15, 4 בספטמבר 2012

  אני חתום על תוכנית שירות שכללה לימודים אקדמאים אותם סיימתי (לא במסגרת עתודה אלא כתמריץ). אני שוקל לבצע התרת התחייבות (לפני הזמן עליו חתמתי) על מנת לסיים את השירות. מהו התהליך הנדרש על מנת לבצע זאת? האם כמו באזחות- כאשר אני מודיע על התפטרות- תוך חודש היא נכנסת לתוקף, או שבמקרה של הצבא, צריך להודיע יותר זמן מראש?

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

  עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

  13:04, 9 באוקטובר 2012

  שלומי שלום,
  ניתן לבצע התרת התחייבות בצה"ל במספר דרכים ויש פקודת מטכ"ל המסדירה זאת. כעיקרון, אתה רשאי לבקש קיום ועדת להתרת התחייבות מיוזמתך בגין כל עילה שהיא אך יש אספקטים נוספים שעליך לקחת בחשבון.
  כך למשל, צריך לבחון מה התמריץ עליו חתמת כולל וכיצד הוא מנוסח במידה ואתה לא משלים את התחייבותך כלפי הצבא מטעמים שמקורם בך. לעיתים מופ"ת דורשים החזרים (לעיתים לא ריאליים) של כספים מסויימים.
  אם תרצה סיוע מעמיק יותר - אשמח לקבל עוד פרטים לעניינך וניתן לערוך פגישת יעוץ לאחר מכן.

  בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

מנהל הפורום: עורך דין עידן דביר

עורך דין עידן דביר מתמחה בדין הצבאי על רבדיו השונים ועוסק בכל תחומי המשפט הצבאי לרבות משפט צבאי-פליל
למידע נוסף

053-9374030 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בדין הצבאי, בין היתר בנושאים של העמדה לדין במערכת הצבאית בבתי הדין ובדין משמעתי בגין עבירות משמעת ו\או פליליות, ליווי בשלבי מיוני הגיוס לצה"ל ושיבוץ בתפקידים צבאיים ו\או תנאי שירות מסויימים, זכויות חיילים בשירות סדיר\קבע או חיילים משוחררים, טיפולי ת"ש ביחידה, העלאת\הורדת פרופיל רפואי, ועוד ועוד ועוד ...