• 8 באוקטובר 2012

  תביעה נגד צה"ל - משרד הביטחון

  שלום.
  בכוונתי להגיש תביעה נגד משרד הביטחון על שינוי הנוסח באישור שקצין העיר נותן ושפוגע בקבלת האזרחות של עולים מפולניה בין השנים 1948-1951 .אישור זה נחוץ לקבלת אזרחות ואח"כ דרכון פולני .
  בשנת 1950 צה"ל רשם את כל הגברים לכוחות מילואים בלי בדיקת רופא או ללא ועדה רפואית וללא קביעת פרופיל צבאי בטענה שבהתאם לסעיף 4 לחוק שירות ביטחון 1949 אשר היה בתוקף בתקופה ההיא "היה פוקד רשאי לקרוא בצו לתושב קבע להתיצב לשם רישום בלבד " אבי למשל לפי הרישום בתיקו "לא חוייל , לא עבר הכשרה כלשהי ביום הרישום או הכשרה כלשהי וכן לא התקיימה חלוקת מדים כמו כן אין עדות לכך שהסטאטוס ביום הרישום היה סטאטוס של שרות מילואים פעיל "
  אבי לא זומן אף פעם גם בהיותו צעיר בן 39 לשרות פעיל ומילואים בצה"ל מלבד הרישום אין לצה"ל כל רישום אחר על אבי ז"ל .
  לשם ביצוע שרות מילואים היה נדרש צו נפרד לפי חוק 8 וזה אבי לא קיבל באותה תקופה .
  לדעתי אז ניתן מספר אישי לכל הגברים גם באם לא היו כשרים .
  מה שקורה זה שניסיתי לקבל בחזרה אזרחות עבור אבי ז"ל על מנת לקבל דרכון פולני אבל לצורך זאת יש לקבל מכתב מצה"ל לא רק שירת אלא גם לא היה רשום בצה"ל ואם יש לו מ.אישי זה עוד יותר גרוע כנ"ל באם היה שייך לכוחות מילואים גם אם לא שירת אף פעם , לפי החוק הפולני הוא לא יכול להחזיר את האזרחות שלו והבקשה מראש פסולה .
  מאחר ואישור מצה"ל כפי שצהל מספק פוגע בזכויות שלנו ושל ילדנו חשבתי על אפשרות לתבוע בבית המשפט את משרד הביטחון - צה"ל לשנות את ניסוח האישור שלא שירת שירות פעיל וכמו כן מילואים כאשר אישור כזה לא סותר את העובדות הקיימות אבל אישור שיתאים לשלטונות פולין אחרת אין לי כל סיכוי וזה בהחלט פוגע בזכויות שלי .
  הטענה של צה"ל היא " על פי הוראות החוק כל אזרח ישראלי ותושב קבע שאינו נמנה עם הכוחות הסדירים ימנה עם כוחות המילואים " לגבי חוק זה אין פירוט האם הוא חייב לעבור בדיקת רופא , ועדה רפואית או לקבל פרופיל רפואי , האם כולם קיבלו אז מ. אישי גם באם היו בלתי כשרים ? לא יודע .
  מה דעתך , יש לי סיכוי בתביעה כזו ?
  האם הנך מוכן לטפל בתביעות כאלה ?
  תודה

  8 באוקטובר 2012
 • מנהל הפורום עו"ד עידן דביר 9 באוקטובר 2012

  תביעה נגד צהל - משרד הביטחון

  מאיר שלום רב,

  משרדי טיפל בעבר בעניין דומה ומנסיון זה הרי שמתאימה כאן פנייה למחלקת יעוץ וחקיקה של הפרקליטות הצבאית, בעיקר לצורך מיצוי הליכים (אם פנייה שכזו טרם בוצעה) ולאחריה עתירה מנהלית או הגשת בג"צ.
  בודאי שאהיה מוכן וערוך לטפל בפנייה כאמור. לגבי הערכת סיכויים - אוכל להתייחס באופן מקצועי רק לאחר היכרות מעמיקה יותר עם המקרה.
  מדובר בפרוצדורה שאיננה פשוטה והמלצתי היא להתחיל בה כמה שיותר בהקדם.
  אם תחפוץ בכך - תוכל ליצור קשר עם משרדי בטלפון- 03-9455551/2/4/9

  בהצלחה!

  9 באוקטובר 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?