• 22 באוקטובר 2012

  תביעה על רשלנות רפואית וזלזול מצד הרופא ובית החולים

  שלום,
  מזה שלוש שנים יש לי כאבים בגב , בתקופת האזרחות שלי הייתי בבירורים ולא מצאו משהו מסויים , את הבדיקות הפסקתי באמצע בגלל שהתגייסתי לצהל, מה שמנע ממני להמשיך את הבדיקות הנדרשות.
  לאחר שהתגייסתי, מצבי הבריאותי החל להחמיר, לצערי נתקלתי בזילזול מסויים מצד רופא בביקור רופא ומבית החולים אסף הרופא.
  כאשר הובלתי בפעם הראשונה לבית החולים ביקשתי שיבררו את הבעיה ושיעשו בדיקות מסודרות, עשו לי בדיקות שגרתיות וטענו כי לא מצאו כלום ולכן שוחררתי הביתה לימי מנוחה.
  כאשר ביקשתי להתפנות למיון בעקבות הכאבים בגב בפעם השנייה, פינו אותי לביקור רופא בראשלצ שם נתקלתי בחוויה לא נעימה מצד הרופא, הבאתי לו מסמכים מהאזרחות המעידים על בעיה מתמשכת שאני הייתי ברצף של בדיקות והסברתי כי מצבי הבריאותי מתחיל ממש להחמיר, תגובתו של הרופא הייתה מזלזלת ואמר :״כולה כאבים בגב לא קרה כלום״ הסתכל בדפים בזילזול וזרק אותם לעבר שולחנו, ביקשתי ממנו הפנייה למיון והוא סירב.
  אציין כי בבדיקות השתן לא מצאו שום דבר המעיד לדלקת.
  הוא ביקש ממני לצאת מהחדר ובזמנו הייתי בקורס ולכן המפקדת שלי נשארה איתו לפי בקשתו כאשר מצבי הרפואי אמור להיות חסוי ללא גורמי התערבות נוספים שלא לרצוני, בחדר הם דיברו על מצבי הרפואי ויצאה עם שני ימי מנוחה בבסיס, בדף שהוא הביא כתב כי יש לו הבחנה לבעיה פסיכוסומטית לדבריה: ״אחרי שיצאת הממ ואני ניסינו לשכנע אותו להביא לך ימי מנוחה בבסיס לפחות״.
  בעקבות היחס המזלזל שלו וחוסר האמון שלו למצב הבריאותי שלי, החלטתי לפנות לבית החולים באופן עצמאי ושוב נתקלתי בסבב בדיקות שגרתי וקבלת ימי מנוחה בבית.
  כאשר ניגשתי לאורולוג עם טופס המיון (כשבוע וחצי לאחר מכן) הוא אמר שיש לי דלקת בדרכי השתן וביקש שאקח מרופא היחידה אנטיביוטיקה , אציין לשבח כי האורולוג הפנה אותי לאולטרסאונד ואורטופד ולקח ברצינות את מצבי.
  לאחר שלושה שבועות-חודש לערך מצבי החמיר באופן משמעותי , ירידה בלחץ הדם, חום גבוה, צמרמורות, חולשה, התעלפויות כאשר הובלתי לבית החולים בלינסון וגילו כי יש לי דלקת בכליות וקיבלתי לשמחתי את הטיפול הנדרש, בבדיקתם נאמר כי כנראה יש לי אבנים בכליות בנוסף.
  רציתי לדעת אם יש אפשרות לתבוע על הרשלנות והזילזול של הרוופא בביקור רופא ואת בית החולים על כך שלא נתן לי את הטיפול והאנטיביווטיקה הנדרשים? ואם כן, כיצד זה עובד?

  22 באוקטובר 2012
 • מנהל הפורום עו"ד עידן דביר 22 באוקטובר 2012

  מצב רפואי בצבא

  קראתי בעיון את פנייתך המפורטת ואני חושב על בסיסה כי ניתן לתבוע בגין החמרה במצבך. יש לבססס זאת על ידי בחינה של המסמכים הרפואיים שלך.

  במידה ותרצה תוכל לפנות למשרדי ולקבוע פגישת יעוץ.

  בהצלחה!

  22 באוקטובר 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?