שחרור מהצבא על תקן בן מהגרים - פורום דיני צבא

שאלה חדשה
 • חן

  נשלח ע"יחן 20:06, 4 בנובמבר 2012

  יש לי אחיין שירד מהארץ עם הוריו שהיה בגיל 12 לפני 3 שנים הוא עלה כקטין חוזר לארץ ולומד היום שנה שלישית לתואר ראשון יש לו עוד שנה לסיום הלימודים ולאחר מכן הוא אמור להתגייס. בבירורים שעשה בצבא אמרו לו שאם הוא לא חותם קבע לא מבטיחים לו שהוא יוכל לשרת במקצוע שלו (מהנדס אלקטרוניקה) הבחור לא מעוניין לשרת 6 שנים והוא היה אפילו מעדיף להמשיך לתואר שני בחו"ל האם יש דרך אפשרית שהוא יוכל להשתחרר מהצבא ויחזור להיות בסטטוס של בן מהגרים? או האם יש דרך אחרת שיוכל להשתחרר מהצבא?

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

  עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

  17:01, 5 בנובמבר 2012

  חן שלום רב,

  על פניו יש לבדוק מספר דברים טכניים על מנת לענות לשאלתך לגבי השבת מעמד של בני מהגרים. אוכל לסייע רק לאחר קבלת פרטים מזהים של הנדון ולאחר פגישת יעוץ בעניינו.
  לגבי שיבוץ במקצוע - אכן יש מי שנדרשים לחתום קבע כתנאי שיבוץ במקצוע אך ניתן גם לנסות ולהשתבץ במקצוע שלא על תקן עתודאי אלא על תקן בעל מקצוע ואז יש מקצועות מסויימים שלא מחייבים כלל בשירות קבע.
  ניתן לבחון גם אפשרות זו...

  לפרטים נוספים ויעוץ פרטני פנה למשרדי.
  בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

מנהל הפורום: עורך דין עידן דביר

עורך דין עידן דביר מתמחה בדין הצבאי על רבדיו השונים ועוסק בכל תחומי המשפט הצבאי לרבות משפט צבאי-פליל
למידע נוסף

053-9374030 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בדין הצבאי, בין היתר בנושאים של העמדה לדין במערכת הצבאית בבתי הדין ובדין משמעתי בגין עבירות משמעת ו\או פליליות, ליווי בשלבי מיוני הגיוס לצה"ל ושיבוץ בתפקידים צבאיים ו\או תנאי שירות מסויימים, זכויות חיילים בשירות סדיר\קבע או חיילים משוחררים, טיפולי ת"ש ביחידה, העלאת\הורדת פרופיל רפואי, ועוד ועוד ועוד ...