הכאה של חיילת על ידי מפקדה - פורום דיני צבא

שאלה חדשה
  • הורים מודאגים

    נשלח ע"יהורים מודאגים 19:35, 7 בינואר 2013

    לעו"ד. שלום רב הבת שלנו שתפה אותנו שלפני 4 חודשים קצין המחלקה שביחידה שלה הכה אותה נמרצות, נתן לה אגרוף לבטן ולאוזן ועד רגע זה אף גורם בסגל הבכיר לא לקח את הבת החיילת לשיחה, לבדיקה רפואית למילוי דו"ח רפואי וכיו"ב. המקרה מזעזע ונראה כפגע וברח . המג"ד, הסמג"ד, הרס"ר,מפקד ישיר ואנשי סגלנוספים לא עושים דבר או ליתר דיוק עושים - יד אחת. במרפאה דאגו לעשות שריר ולומר לבת שעל אונס לא מוציאים מהבסיס. מסביבה משדרים הכל כרגיל ומה שהיה - בסך הכל היה חלום רע חולף. מיום המקרה הבת מרירה פגועה מצולקת נראה ירידה בתפקוד במוטיבציה ועם לא די בכך יש לה כאבים באוזן הפנימית . * לעו"ד, האם ניתן לבקש שיוציאו / יעבירו את הבת מהיחידה לשיבוץ חדש? (לא הגיוני שהבת תישאר בזירת האירוע בבסיס ואו מתחת למטריית הפיקוד- למי פונים ? *האם הבת יכולה לבקש הפנייה לרופא מומחה א.א.ג / שלא דרך רופא היחידה? *כיצד יש לפעול במקרה של אלימות כלפי חיילת שהתרחשה במסגרת היחידה כך שהאירוע יצא לעולם? (האם נכון יהיה לפנות למדיה לכתב/ת צבאי ? *מה הדרך הנכונה לתבועה את הקצין בתביעה אזרחית? *האם מותר לנו ההורים לפנות למפקד הפיקוד ? מידע והכוונה התקבל בברכה בתודה מראש בכבוד רב

    השב
  • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

    עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

    19:40, 8 בינואר 2013

    הורים מודאגים שלום רב,

    אני חייב לציין בפתח הדברים שלאחר שקראתי את פנייתכם אני חש מצד אחד כעס על המערכת הצבאית ומצד שני אכזבה עמוקה מאותה המערכת ומהמפקדים שבה.

    התיאור של האירועים שתיארתם בפנייתכם הוא תיאור לפיו היחידה בה בתכם משרתת מתנהלת בצורה לא תקינה (בניסוח עדין).

    באשר לכלל השאלות והסוגיות שהעליתם וביקשתם את התייחסותי המקצועית באשר אליהן אבקש להתייחס על פי סדרן אך קודם לכן אבקש להעיר הערה כללית לגבי המצב בו אתם ובתכם נמצאים כעת. המצב בו אתם נמצאים הינו מורכב עד מאוד ויכול להסתבך, לכן אמליץ בחום רב להסתייע בהליכים הללו בעורך דין שיוכל לייצג את בתכם מול גופי הצבא וללוות אתכם בתהליכים אל מול המערכת הצבאית. יתרה מכך יצוין שיכול להיות שלדברים אותם תיארתם יכול ותהיה השלכה מבחינת רקע לתביעה נגד משרד הביטחון על מה שנגרם לבתכם ויכול ורצוי גם לשם כך להיות מלווים על ידי עורך דין כבר כעת ממש!

    באופן כללי - להלן מספר דרכי פעולה שתוכלו לבצע בעצמכם - אם בחרתם מסיבה כלשהי שלא להיעזר בעורך דין (אם בחרתם - עדיף שגם צעדים אלה לא יינקטו על ידכם באופן עצמאי).

    העברה מתפקיד ו\או מיחידה - על פי המתואר הרי שבתכם הינה קורבן עבירה שבוצעה כלפיה על ידי אחד ממפקדיה וטענות נוספות קיימות כלפי שאר המפקדים. במקרה זה ניתן לפנות למספר מוקדים בצה"ל ולבקש העברה מיידית מיחידתה. ישנן מס' מקומות שיכולים לטפל בעניין זה - על פי הרקע שתיארתם - הרי ששני המקומות המתאימים לעניין זה הם: מרכז מהו"ת ביחידת היוהל"ן, נציב קבילות חיילים.
    לגבי פרסום האירוע - אני ממליץ שלא לעשות כן מבלי לקבל יעוץ פרטני מעורך דין כיצד לעשות זאת על מנת שבתכם לא תיחשף להוצאת דיבה או פגיעה בשמם הטוב של אחרים ובכך תמצא עצמה מסובכת עוד יותר.
    באפשרות בתכם להגיש תלונה במצ"ח כנגד הקצין בגין אלימות (שוב - אני מציע כי תקבל יעוץ קודם לכך).
    להורים מותר לפנות לקצינת פניות הציבור. למפקד הפיקוד אני חושב שזה לא יהיה בהכרח נבון לפנות בעצמכם.
    יש אפשרות לתבוע את הקצין בתביעה אזרחית על דרך של הגשת תביעה נגזרת - המקום לעשות כן הוא לא עתה.
    אשוב ואציין כי אמליץ לפנות לעורך דין בעניין זה ...
    בהצלחה!

    תגובה
  • 16:17, 13 בינואר 2013

    לעו"ד שלום רב
    (א) טרם פנייתי לפורום-אכן, פניתי למוקד יוהל"ן
    - שלא ממש שתפו פעולה גם לא מרכז מהו"ת לטענתם
    לא מדובר בהטרדה מינית וכל סוגיה אחרת כולל אלימות קשה לא באחריותם.( תמוה, מצער ומכעיס.. .
    -----------
    (ב) הבת ניגשה - והגישה תלונה במצ"ח
    -
    (ג) בקפ"צ ובנקח"ל לא מוכנים להסתמך על התלונה במצ"ח ולא מוכנים לזמן את הבת החיילת תחילה לשיחה הם רוצים פניה כתובה. עם כך-אנחנו מעדיפים להפנות מכתב ישירות *ללשכת הרמטכ"ל * ולפצ"ר.
    -------------
    לעו"ד הנכבד,תודה על התייחסותך המקצועית.
    כל הכוונה נוספת תתקבל בברכה.
    בתודה מראש
    בכבוד רב

    תגובה
  • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

    עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

    18:40, 14 בינואר 2013

    על מנת שהפעולות הללו יעשו באופן נכון, מתאים, הולם וראוי - אני חש כי עדיף לו תסתייעו בעורך דין מטעמכם כבר בשלב זה.
    להחלטתכם.

    בהצלחה!

    תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

מנהל הפורום: עורך דין עידן דביר

עורך דין עידן דביר מתמחה בדין הצבאי על רבדיו השונים ועוסק בכל תחומי המשפט הצבאי לרבות משפט צבאי-פליל
למידע נוסף

053-9374030 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בדין הצבאי, בין היתר בנושאים של העמדה לדין במערכת הצבאית בבתי הדין ובדין משמעתי בגין עבירות משמעת ו\או פליליות, ליווי בשלבי מיוני הגיוס לצה"ל ושיבוץ בתפקידים צבאיים ו\או תנאי שירות מסויימים, זכויות חיילים בשירות סדיר\קבע או חיילים משוחררים, טיפולי ת"ש ביחידה, העלאת\הורדת פרופיל רפואי, ועוד ועוד ועוד ...