השפעת פרופיל 45 נפשי על שירות מילואים ולימודים אקדמיים - פורום דיני צבא

שאלה חדשה
 • מורן

  נשלח ע"ימורן 18:42, 1 באפריל 2013

  שלום, יש לי פרופיל 45 נפשי. האם פרופיל כזה פוסל אותי ממילואים? האם אתה ממליץ להעלות את הפרופיל לפרופיל הקודם שהיה לי לפני השחרור(64 רפואי)? מסתכלים מה היה הפרופיל כאשר משתחררים? האם זה משפיע על משהו? האם פרופיל 45 יכול למנוע ממני להתקבל ללימודי רוקחות? תודה רבה.

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

  עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

  23:35, 3 באפריל 2013

  מורן שלום רב,

  ראשית - הגדרת הפרופיל בצה"ל היא מרכיב אחד מיני רבים לעניין שירות המילואים והצבתך בשירות מילואים (או אי הצבתך) נקבע מעת לעת בהתאם קריטריונים על ידי מערך כוח האדם בצה"ל.

  באם רצונך לבצע שירות מילואי אכן ניתן לפנות ולברר באופן פרטני אם אינך במילואים בגלל סיבה זו - אם זו הסיבה ורצונך לבצע שירות מילואים הרי שביכולתך לבקש ועדה רפואית שתבחן עניינך.
  עוד אפשרות פעולה היא באמצעות קצין מילואים צבאי ראשי - פנייה למוקד הפניות שם.

  באשר ללימודי רוקחות, אינני מכיר את התנאים לקבלה למקצוע ולעסוק בתחום זה וניתן לברר זאת מול מוסד הלימודים ו\או מול גוף מקצועי בתחום הרוקחות. אציין כי למיטב ידיעתי פרופיל 21 נפשי עלול לפסול מעיסוק במקצוע כאמור אך אינני יודע באשר ל-45 נפשי. לכן אמליץ לך לפנות למקום אחר שעשוי להיות מתאים יותר לשאלה זו.

  נוכח חג הפסח חל עיכוב בתגובתי, התנצלותי על כך.
  בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

מנהל הפורום: עורך דין עידן דביר

עורך דין עידן דביר מתמחה בדין הצבאי על רבדיו השונים ועוסק בכל תחומי המשפט הצבאי לרבות משפט צבאי-פליל
למידע נוסף

053-9374030 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בדין הצבאי, בין היתר בנושאים של העמדה לדין במערכת הצבאית בבתי הדין ובדין משמעתי בגין עבירות משמעת ו\או פליליות, ליווי בשלבי מיוני הגיוס לצה"ל ושיבוץ בתפקידים צבאיים ו\או תנאי שירות מסויימים, זכויות חיילים בשירות סדיר\קבע או חיילים משוחררים, טיפולי ת"ש ביחידה, העלאת\הורדת פרופיל רפואי, ועוד ועוד ועוד ...