אי קיום חוזה ע"י הצבא - יציאתי לקצונה נדחתה למרות שתאריך היציאה לקצונה כתוב בחוזה - פורום דיני צבא

שאלה חדשה
 • ניר

  נשלח ע"יניר 16:49, 8 ביוני 2013

  שלום רב, הנני נגד המשרת 7 שנים בחיל האוויר,לפני 5 שנים סוכמתי ע"י הצבא ליציאה ללימודי הנדסה,ועם חזרתי (בשנת 2013 ) יציאה לקצונה על כך הנני חתום עד שנת 2017 כעת סיימתי את לימודי ובחזרתי לצבא נאמר לי כי הם מעדכנים את תוכנית השירות -כלומר יציאתי לקצונה תתדחה לשנה ,וכך גם התקן המובהק(מכוון וחסרים תקנים כעת)-כמובן הדבר פוגע רק בי השאלה שלי היא: 1.האם מותר לצבא לדחות את יציאתי לקצונה ,שרשום בבירור בחוזה כי הקצונה תתבצע בשנת 2013? 2. האם לאור הנסיבות יכול להיות מצב כי בעוד שנה בעודני חייב לקבל תקן מובהק יכולים לשחרר אותי מהצבא מבלי לדרוש החזר על הלימודים המלאים שעשיתי? האם הדבר מותר כי זהו בעצם הפרת חוזה שחתמתי עליו לפני 5 שנים?

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

  עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

  09:21, 9 ביוני 2013

  ניר שלום רב,

  ברצוני לקבוע עימך פגישה בכדי לענות לשאלתך - היות ומבלי לקרוא את המסמכים עליהם חתמת הרי שלא אוכל לתת לך יעוץ משפטי מקצועי.
  בזהירות מסוימת אוכל לציין בפניך כי להערכתי ניתן לתבוע זכויות מסוימות וכי נעשה לך אי צדק.

  בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

מנהל הפורום: עורך דין עידן דביר

עורך דין עידן דביר מתמחה בדין הצבאי על רבדיו השונים ועוסק בכל תחומי המשפט הצבאי לרבות משפט צבאי-פליל
למידע נוסף

053-9374030 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בדין הצבאי, בין היתר בנושאים של העמדה לדין במערכת הצבאית בבתי הדין ובדין משמעתי בגין עבירות משמעת ו\או פליליות, ליווי בשלבי מיוני הגיוס לצה"ל ושיבוץ בתפקידים צבאיים ו\או תנאי שירות מסויימים, זכויות חיילים בשירות סדיר\קבע או חיילים משוחררים, טיפולי ת"ש ביחידה, העלאת\הורדת פרופיל רפואי, ועוד ועוד ועוד ...