זכויות חייל שנשלח לאשפוז במרכז לברה"נ - פורום דיני צבא

שאלה חדשה
 • שוש

  נשלח ע"ישוש 12:30, 7 באוגוסט 2013

  שלום רב לעו"ד. אתמול בערב העבירו את הבן החייל לאשפוז בברה"נ : בין כמה גופים / מדורים נושא האשפוז בכפיה מחליף ידיים ? מי האיש/ה שידו לא רעדה כשחתם על האישור לאשפוז ? איזה טופסידה צריכה להימסר לידיי מוסד הברה"נ הקולט ? איזה מידע כתוב, טפסים ואישורים אנחנו צריכים לדאוג לקבל ? מרגע האשפוז על מי חלה האחריות למצב הרפואי בריאותי של החייל ? מה הזכויות הרפואיות וזכויות אדם מכוח החוק שיש לתת ולקבל ? בכבוד רב

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

  עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

  18:55, 7 באוגוסט 2013

  אענה לשאלות - על פי סדרן:
  1. אינני יודע בין כמה גופים נושא האשפוז עובר ידיים.
  2. אינני יודע מי האדם שחתם על הוראת האשפוז - אך לרוב המדובר בהחלטות שנעשות על ידי גורמי מקצוע בכירים שאינם מקלים בכך ראש.
  3. אינני יודע לענות לגבי הטפסים.
  4. כבני משפחה הנכם רשאים לקבל מידע רפואי כללי וכן מכתב סיכום אשפוז. החייל עצמו רשאי בעצמו או באמצעות עורך דין מטעמו לקבל כלל החומר.
  5. השאלה בדבר הזכויות אינה ברורה לי אשמח להבהרה - אומר לך שהחייל זכאי לקבל טיפול רפואי ככלל אדם.

  יתר על האמור בפנייתך - מציע כי תשקלי מעורבות של עו"ד כבר כעת ושקילת הגשה נגד משרד הביטחון. לשם פנייה בהליכים אלה - אנא צרי קשר עם משרדי (בטלפון 03-9455551) או השאירי פרטים אצלי ביעוץ אישי.

  בהצלחה שוש!

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

מנהל הפורום: עורך דין עידן דביר

עורך דין עידן דביר מתמחה בדין הצבאי על רבדיו השונים ועוסק בכל תחומי המשפט הצבאי לרבות משפט צבאי-פליל
למידע נוסף

053-9374030 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בדין הצבאי, בין היתר בנושאים של העמדה לדין במערכת הצבאית בבתי הדין ובדין משמעתי בגין עבירות משמעת ו\או פליליות, ליווי בשלבי מיוני הגיוס לצה"ל ושיבוץ בתפקידים צבאיים ו\או תנאי שירות מסויימים, זכויות חיילים בשירות סדיר\קבע או חיילים משוחררים, טיפולי ת"ש ביחידה, העלאת\הורדת פרופיל רפואי, ועוד ועוד ועוד ...