לא עונה למספר חסוי (כנראה מהצבא) - פורום דיני צבא

שאלה חדשה
 • ד חסוי

  נשלח ע"יד חסוי 15:28, 9 בספטמבר 2013

  כבר יומיים אני מקבל שיחות ממספר חסוי, מן הסתם זה מהצבא שרוצה שאני יעשה מילואים, אני מכיר את היחידה שלי אין להם צורך באנשי מילואים הם תמיד בעודף כוח אדם אבל הם "אוהבים" למלאות את המכסה שניתן להם... בכל מקרה שאלתי היא האם אי מענה לשיחה חסויה יכול לגרור ענישה מכל סוג שהוא? (משפט,כלא,ריתוק...) תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

  עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

  16:18, 9 בספטמבר 2013

  זימון לשירות מילואים צריך להיעשות בצו וכן בחלופות מסוימות אשר צריכות להימסר כדין ובהתאם לפקודות הצבא ולחוק לאיש המילואים עצמו או בכתובתו ולפי פרטיו כפי שנמסרו על ידיו ליחידתו הצבאית.
  אם היחידה לא הצליחה ליצור עימך קשר אז אין להם יכולת לזמן אותך למילואים. יש להבדיל בין מקרה זה לבין מקרה שאתה ה"גורם" לכך שלא יזמנו אותך... למשל, אם ענית וניתקת לאחר שהבנת שמדובר ביחידתך - אזי הדבר ייחשב כהתנהגות מפלילה, אם למשל לא מסרת פרטים עדכניים ליחידתך - גם במקרה זה תיחשב כמי שמבצע עבירה בכך שהלכה למעשה אתה עובר עבירה לפי החוק שעניינה "איבוד קשר עם היחידה".
  אך ככלל, אי מענה בטלפון לכשעצמו - אינו מהווה עבירה פלילית.

  בהצלחה!

  תגובה
 • 16:35, 9 בספטמבר 2013

  לפני שבוע עניתי להם לעדכון פרטים כך שיש להם את כל הפרטים העדכניים שלי, והשבוע (ראשון ושני) בכל פעם שיש לי שיחה חסומה בפלאפון אני פשוט לא עונה כלל, יש להם את האפשרות להתקשר אליי הביתה או לשלוח לי צו בדואר לשני אלה אני בהחלט הענה, אז רציתי לדעת האם מבחינת הצבא... איך לומר.... "כיסיתי את התחת שלי"?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

  עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

  17:24, 16 בספטמבר 2013

  בנסיבות שציינת - נראה שאכן כיסית על עצמך - אך התנהגות כזו היא פלילית בהגדרתה... ואני מציע לך שלא לנהוג כך ...

  (האם בתשובתי זו אני "כיסיתי את התחת שלי" - התשובה לעיל)

  בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

מנהל הפורום: עורך דין עידן דביר

עורך דין עידן דביר מתמחה בדין הצבאי על רבדיו השונים ועוסק בכל תחומי המשפט הצבאי לרבות משפט צבאי-פליל
למידע נוסף

053-9374030 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בדין הצבאי, בין היתר בנושאים של העמדה לדין במערכת הצבאית בבתי הדין ובדין משמעתי בגין עבירות משמעת ו\או פליליות, ליווי בשלבי מיוני הגיוס לצה"ל ושיבוץ בתפקידים צבאיים ו\או תנאי שירות מסויימים, זכויות חיילים בשירות סדיר\קבע או חיילים משוחררים, טיפולי ת"ש ביחידה, העלאת\הורדת פרופיל רפואי, ועוד ועוד ועוד ...