הצבת חייל בעל פרופיל לא קרבי בהגנ"ש - פורום דיני צבא

שאלה חדשה
 • שלי

  נשלח ע"ישלי 00:11, 24 בספטמבר 2013

  גיליתי את הפורום במקרה ואשמח להעזר. לבני י. יש פרופיל 64. בני הוצב לאבט"ש בישוב על גבול עזה , ישוב שכבר היו בו ארועים ביטחוניים בעבר. אני יודעת שלא שולחים לאבט"ש חיילים שאינם בעלי פרופיל קרבי לישובי יהודה ושומרון. האם ישוב שהוא על גבול הרצועה (אבל בתוך תחום הקו הירוק) ושהיו בו מספר ארועים ביטחוניים איננו נופל בקטגוריה שמחייבת פרופיל קרבי? תודה מראש. שלי

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

  עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

  17:38, 24 בספטמבר 2013

  שלי שלום רב,

  החלוקה לאבט"שים נעשית על פי הקצאות של יחידות שונות בצה"ל ובהתאם לרמת הסיכון והצורך המבצעי שנקבע מעת לעת על ידי גורמי הצבא.
  על פניו, מדובר בהחלטות מבצעיות ואופרטיביות שכעורך דין אין לי גישה אליהן ובטח שלא יכולת עדכנית לבחון את המקרה הפרטני שהצגת בפנייתך.
  לא אוכל לומר לך אם הנהלים הפנימיים בגזרה שהזכרת מאפשרת הצבתו של בנך שם מבלי לקבל פנייה פרטנית בעניין ולהעבירה לגופים ספציפיים בצה"ל - אשר על כן - אתקשה לתת לך מענה חד משמעי בעניין זה.

  מתנצל ומאחל בהצלחה...

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

מנהל הפורום: עורך דין עידן דביר

עורך דין עידן דביר מתמחה בדין הצבאי על רבדיו השונים ועוסק בכל תחומי המשפט הצבאי לרבות משפט צבאי-פליל
למידע נוסף

053-9374030 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בדין הצבאי, בין היתר בנושאים של העמדה לדין במערכת הצבאית בבתי הדין ובדין משמעתי בגין עבירות משמעת ו\או פליליות, ליווי בשלבי מיוני הגיוס לצה"ל ושיבוץ בתפקידים צבאיים ו\או תנאי שירות מסויימים, זכויות חיילים בשירות סדיר\קבע או חיילים משוחררים, טיפולי ת"ש ביחידה, העלאת\הורדת פרופיל רפואי, ועוד ועוד ועוד ...