לפני 8 שנים הגשתי בלשכת גיוס פטור מהרבנות אבל בקצין העיר נאמר לי שאני רשומה כמשתמטת - פורום דיני צבא

שאלה חדשה
  • קארין

נשלח ע"יקארין 14:58, 6 באוקטובר 2013

שלום רב, אני הייתי אמורה להתגייס לפני 8 שנים, הגעתי לצו והגשתי פטור מהרבנות שבה הצהרתי כי אני דתייה וככה זה נגמר. לפני שבועיים טסתי לחו"ל ועיכבו אותי בשדה תעופה אמרו לי שיש בעיה עם צה"ל ואחרי כמה דקות שבדקו עם צה"ל אמרו לי זה בסדר את משוחררת. בחזרה שוב עיכבו אותי בשדה תעופה ואמרו לי שיש בעיה עם צה"ל ואחרי כמה דקות שבדקו איתם טלפונית שוב שחררו אותי. החלטתי להתקשר לקצין העיר ולבצע בדיקה ועדכנו אותי שאני משתמטת ומעולם לא קיבלתי פטור מצה"ל ואני צריכה להגיע ללשכת הגיוס לסדר את העניינים. השאלה מה יכולים לעשות לי במצב כזה כאשר עברו 8 שנים??? נא עזרתך... תודה

השב
  • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

14:53, 10 באוקטובר 2013

קארין שלום רב,

נשאלת השאלה איזה אישורים קיימים אצלך לגבי הוכחת קבלת הפטור.
    נטל ההוכחה להראות שקיבלת פטור הוא עלייך.
    ניתן לבצע בדיקה אל מול גורמי הצבא בסיוע של עורך דין וכן להביא בפניהם את פירוט והלך האירועים כפי שקרו.
    עוד מעניינך לא ברור אם התצהיר מבית הדין הוגש במסגרת המועד המתאים להגשתו.

אציע לך ליצור קשר פרטני ולקבוע פגישת יעוץ בכדי לטפל בדברים בהקדם ובדחיפות המתאימה.

בהצלחה!

תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

מנהל הפורום: עורך דין עידן דביר

עורך דין עידן דביר מתמחה בדין הצבאי על רבדיו השונים ועוסק בכל תחומי המשפט הצבאי לרבות משפט צבאי-פליל
למידע נוסף

053-9374030 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בדין הצבאי, בין היתר בנושאים של העמדה לדין במערכת הצבאית בבתי הדין ובדין משמעתי בגין עבירות משמעת ו\או פליליות, ליווי בשלבי מיוני הגיוס לצה"ל ושיבוץ בתפקידים צבאיים ו\או תנאי שירות מסויימים, זכויות חיילים בשירות סדיר\קבע או חיילים משוחררים, טיפולי ת"ש ביחידה, העלאת\הורדת פרופיל רפואי, ועוד ועוד ועוד ...