קצין עם פרופיל 30 לא מקבל 6 חודשים פטור (החלמה) שמגיעים לו - פורום דיני צבא

שאלה חדשה
 • צפני ביתא

  נשלח ע"יצפני ביתא 14:15, 11 באוקטובר 2013

  שלום, עברתי ניתוח בכתף. בפגישה בר"מ 2 הוסבר לי כי ניתוח זה מצריך הורדת פרופיל ל-24 למשך שישה חודשים ובתומם ועדה רפואית נוספת לקביעת פרופיל עדכני. לאחר הפגישה קיבלתי טלפון מר"מ 2 ועודכנתי שבגלל שאני קצין אגיע לועדה רפואית מיוחדת שתשקול להעניק לי פרופיל 30. בהמשך היום קיבלתי מסמך מהרופאה שם נכתב שעברתי ניתוח שמצריך פסילת שירות לחצי שנה, אך מכיוון שאני בקבע יוענק לי פרופיל 30. יש להדגיש שהיא כתבה טעות: איני בקבע עדיין אלא בחובה. שאלתי היא בנוגע לפרופיל 30: כיצד יתכן שהצבא מודה שהמצב הרפואי שלי מצריך שישה חודשים של פטור, אך מכיוון שאני קצין לא אקבל את תקופת ההחלמה לה הצבא מודה שאני זקוק? האם אין בכך אפליה בין משרתי החובה? כשיצאתי לקצונה לא הסכמתי להתפשר על זכויותיי הרפואיות. האם היתה התמודדות משפטית בנושא הזה בעבר, לפי היכרותכם? תודה על זמנכם, צפני

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

  עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

  15:42, 13 באוקטובר 2013

  צפני ביתא שלום רב,

  קיבלתי את פנייתך וראשית אענה כי עניינך דורש בחינה משפטית ספציפית וטוב תעשה אם תגיע למשרדי לפגישת יעוץ או תקבל יעוץ משפטי פרטני בדרך אחרת לאחר הצגת החומר הרפואי המלא וכלל הנסיבות באופן מפורט יותר.

  כיון שהמדובר כאן בפורום - אנסה להעניק לך ולבעייתך תשובה כללית - אך אין בה בכדי להחליף יעוץ ספציפי (בעיקר נוכח אופי הבעיה שהצגת).

  ישנן התחייבויות לקבע שהן קשיחות יותר מאחרות וכאלה שבהן החותם לשירות קבע אכן מוותר על זכויות מסוימות לגבי המשך שירותו בצבא. למשל - כלל החיילות המבקשות לחתום על חוזה עתודה מביעות הסכמה לכך שאם תחפצנה להתחתן או להביא ילדים (גם בתוך מהלך השירות החובה) הן יוותרו על שחרורן מהצבא.

  התחייבויות אחרות - מעגנות את ההתחייבות להתנדב ולכל הפחות לבחון כשירות להיות מגויס כמתנדב במקרה של אבחנה רפואית כזו או אחרת, בין אם עשויה להוביל לשחרור על פרופיל קבוע ובין אם זמני.

  על מנת לאמוד את עניינך יש לבחון את הפרופיל הרפואי ואת הבעיה הרפואית וכן את אופי ההתחייבות לשירות קבע יחד עם נתונים נוספים הקשורים בתפקידך הצבאי ובאופי ומהלך שירותך. אציין כי גם ישנו נושא של מקצועות נדרשים אשר גם לגביו יש עניין שעולה צורך להכירו במהלך יעוץ ובחינה של הנושא כמכלול.

  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

מנהל הפורום: עורך דין עידן דביר

עורך דין עידן דביר מתמחה בדין הצבאי על רבדיו השונים ועוסק בכל תחומי המשפט הצבאי לרבות משפט צבאי-פליל
למידע נוסף

053-9374030 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בדין הצבאי, בין היתר בנושאים של העמדה לדין במערכת הצבאית בבתי הדין ובדין משמעתי בגין עבירות משמעת ו\או פליליות, ליווי בשלבי מיוני הגיוס לצה"ל ושיבוץ בתפקידים צבאיים ו\או תנאי שירות מסויימים, זכויות חיילים בשירות סדיר\קבע או חיילים משוחררים, טיפולי ת"ש ביחידה, העלאת\הורדת פרופיל רפואי, ועוד ועוד ועוד ...