לא שלחו לי צו ראשון - פורום דיני צבא

שאלה חדשה
  • גיא

נשלח ע"יגיא 09:41, 10 בדצמבר 2013

היי אני בן 23 עליתי ארצה בגיל 4 מאוזבקיסטן עברתי גיור רפורמי שלא ממש מחשיב אותי כיהודי במסמכים. אמא שלי שהיתחתנה עם אדם יהודי כשהייתי בן 3 ובעקבות זאת קיבלה אזרחות. מאז אני לא בקשר עם האבא הביולוגי.. שנה לאחר מכן אני עליתי לארץ אחריה... אחריי מאבקים רבים בגיל 18 קיבלתי תושב קבע, אך מעולם לא קיבלתי צו ראשון... כיום אחריי שיחה עם עורך דין אזרחות אנייכול לקבל אזרחות בלי בעיה... השאלה שלי.. 1) למה לא גייסו אותי בגיל 18 כמו את כולם? 2) אם אני מוציא אזרחות יגייסו אותי? אני כרגע לומד לתואר ראשון עד גיל 25 ולא ממש מתחשק לי לעשות 3 שנים סדיר אחריי התואר.. 3) האם לדעתכם העובדה שלא עשיתי צבא תשפיע עליי לרעה במציאת עבודה בהייטק?

השב
  • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

20:16, 24 בדצמבר 2013

1) תוכל לבדוק זאת מול מיטב.
    2) ייתכן מאוד שכן - למרות ששאלת הגיוס קודם כל נבחנת אם היית תושב קבע או לא.
    3) לא בהכרח, הכל תלוי בחברת ההייטק ולא מדובר בשאלה משפטית כלל.

תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

מנהל הפורום: עורך דין עידן דביר

עורך דין עידן דביר מתמחה בדין הצבאי על רבדיו השונים ועוסק בכל תחומי המשפט הצבאי לרבות משפט צבאי-פליל
למידע נוסף

053-9374030 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בדין הצבאי, בין היתר בנושאים של העמדה לדין במערכת הצבאית בבתי הדין ובדין משמעתי בגין עבירות משמעת ו\או פליליות, ליווי בשלבי מיוני הגיוס לצה"ל ושיבוץ בתפקידים צבאיים ו\או תנאי שירות מסויימים, זכויות חיילים בשירות סדיר\קבע או חיילים משוחררים, טיפולי ת"ש ביחידה, העלאת\הורדת פרופיל רפואי, ועוד ועוד ועוד ...