עונש שניתן על נפקדות של מס' ימים ממילואים - פורום דיני צבא

שאלה חדשה
 • שאלה

  נשלח ע"ישאלה 22:55, 15 בינואר 2014

  שלום בן 44, מגיל 18 עד גיל 40 שירות ללא דופי בסדיר ומילואים בצנחנים כקצין, ולאחר מכן פרמדיק מגיל 40 עד גיל 43 נסיעה לשליחות בחו"ל כעת כשנה לאחר החזרה חיל רפואה פיקודי מבקש תעסוקה מבצעית כפרמדיק במשך 3 וחצי שבועות כיום בעיסוק שלי באזרחות (בלי להכנס לפרטים) אין לי שום אפשרות להעדר רצוף שלושה שבועות. מאוד אשמח לעשות מילואים ובקשתי שיפצלו לתעסוקות של שבוע, שלוש פעמים בשנה ולא ברצף כל הנסיונות שלי לדבר ולבקש לא עזרו ויש לי צו. כתבתי במייל לקצינת קישור שלצערי לא אוכל להגיע ואשמח להגיע יומיים לאחר תחילת הצו (עוד חודש וחצי) למשפט על נפקדות אשמח לקבל תשובות בנוגע לכמה שאלות 1. מה העונש שבדרך כלל נותנים על נפקדות של מספר ימים? 2.במידה ואחזור על נפקדות בכל קריאה בעתיד (תמיד אגיע להשפט מספר ימים לאחר התאריך), האם יש תסריט שבו מתישהוא המקרה שלי עובר לבית דין ויש רישום פלילי? האם יש מצב שבו מתישהוא יטילו עלי עונש מאסר של יותר מחודש (לאחר נניח נפקדות שלישית או רביעית)? תודה רבה על כל עזרה

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

  עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

  21:39, 22 בינואר 2014

  שלום רב חייל מילואים,

  בתחילת הדברים אגיד לך שאני מציע לך לנסות ולפנות למוקד הטלפוני של קמל"ר (קצין מילואים ראשי) ייתכן ותמצא כי הם יהיו קשובים יותר למצבך ולעניינך.

  לגבי שאלותיך -
  1. העונש בהליך דין משמעתי תלוי במפקד - הוא יכול להסתפק בעונש הרתאה, קנס או נזיפה ויכול להחמיר ולהשית מאסר על תנאי או אפילו מאסר בפועל עד 20 ימים (העונש המקסימלי תלוי בדרגת קצין השיפוט).
  2. בדרך כלל עריקי מילואים מגיעים להישפט בבית דין (ואז עלול להיות גם רישום פלילי) לאחר שנה, או שמדובר בעבירות רצידיוויסטיות (חוזרות ונשנות) ואז גם זה לכשעצמו עשוי להוות שיקול.

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

מנהל הפורום: עורך דין עידן דביר

עורך דין עידן דביר מתמחה בדין הצבאי על רבדיו השונים ועוסק בכל תחומי המשפט הצבאי לרבות משפט צבאי-פליל
למידע נוסף

053-9374030 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בדין הצבאי, בין היתר בנושאים של העמדה לדין במערכת הצבאית בבתי הדין ובדין משמעתי בגין עבירות משמעת ו\או פליליות, ליווי בשלבי מיוני הגיוס לצה"ל ושיבוץ בתפקידים צבאיים ו\או תנאי שירות מסויימים, זכויות חיילים בשירות סדיר\קבע או חיילים משוחררים, טיפולי ת"ש ביחידה, העלאת\הורדת פרופיל רפואי, ועוד ועוד ועוד ...