חייל מארינס, משתמט בארץ. - פורום דיני צבא

שאלה חדשה
 • ג'ייסון

  נשלח ע"יג'ייסון 10:45, 6 באפריל 2014

  שלום, יש לי אזרחות כפולה, ישראלית ואמיקאית. גדלתי בישראל, קיבלתי תאריך גיוס אך עזבתי לארה"ב. התגייסתי למארינס בצבא ארה"ב ואני כבר שנתיים בצבא. כמה שאלות: 1. אם אני בא לביקור בישראל עכשיו או אחרי שאני אסיים צבא, האם יקחו אותי למעצר כאשר אנחת בארץ? 2. האם אצטרך לעשות צבא גם בארץ אפילו שעברתי צבא בארה"ב? 3. אם אני אוותר על אזרחות ישראלית, האם עדיין יכולים לעצור אותי כאשר אבוא לביקור? (לגייס אותי אני מניח שהם לא יוכלו). 4. מה היא הדרך הטובה ביותר להתנער ממאסר וגיוס בארץ במצבי? בתודה מראש, ג'ייסון

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

  עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

  20:42, 8 באפריל 2014

  ג'ייסון שלום רב,

  שירות צבאי במדינה אחרת משליך, על פי רוב, על האפשרות לשרת בצה"ל ו\או על משך השירות.
  אינני יודע באיזה גיל עזבת את ישראל, אך אם ניתן לך כבר תאריך גיוס הרי שיש אפשרות סבירה למדי כי אתה רשום כמי שמצע עבירה שעניינה היעדר מן השירות שלא ברשות.
  לאור האמור, סביר להניח שאם לא תדאג להסדיר מעמד מול גורמי הצבא - טרם חזרתך ארצה - אזי תיעצר בשדה התעופה לאחר כניסתך לארץ.
  לגבי השאלה אם תצטרך לעשות צבא בארץ או לא - תלוי בשירותך הצבאי בחו"ל ובנושאים נוספים ולא ניתן לענות כעת בלי היכרות עם נתונים נוספים.
  יוכלו לעצור אותך ללא אזרחות ישראלית וגם לגייס! אל תניח הנחות שגויות.
  אין דרך טובה לבצע את מה שכתבת - יש דרך שאולי עשויה להתאי למצבך יותר מאחרות - מומלץ ליצור קשר עם עורך דין ולקבל יעוץ אישי לגבי מה מתאים בעניינך שלך.

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

מנהל הפורום: עורך דין עידן דביר

עורך דין עידן דביר מתמחה בדין הצבאי על רבדיו השונים ועוסק בכל תחומי המשפט הצבאי לרבות משפט צבאי-פליל
למידע נוסף

053-9374030 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בדין הצבאי, בין היתר בנושאים של העמדה לדין במערכת הצבאית בבתי הדין ובדין משמעתי בגין עבירות משמעת ו\או פליליות, ליווי בשלבי מיוני הגיוס לצה"ל ושיבוץ בתפקידים צבאיים ו\או תנאי שירות מסויימים, זכויות חיילים בשירות סדיר\קבע או חיילים משוחררים, טיפולי ת"ש ביחידה, העלאת\הורדת פרופיל רפואי, ועוד ועוד ועוד ...