רישום פלילי צבאי או אזרחי. - פורום דיני צבא

שאלה חדשה
 • ראובן

  נשלח ע"יראובן 20:25, 12 במאי 2014

  שלום א.נ נעמדתי למשפט צבאי בפני סגן אלוף בגין השתמטות (בבקו"ם) ל10 ימים. לאחר מיכן שנהפכתי לכאורה לעריק נענשתי ל80 יום בבית דין הצבאי ביפו. שאלתי היא, האחד, האם נחשב דין זה כדין הרשעה בבתי המשפט האזרחיים? וממילא נגררתי למצב שאינני יכול לעסוק בעריכת דין למשל. או שמא עריקות אינו פלילי והשני במידה ואכן זה פלילי האם שייך למחוק את ההרשעה? בתודה מראש כמובן.

  השב
 • 20:31, 12 במאי 2014

  ארצה להוסיף. האם בכלל שייך אי הרשעה בעריקות? כלומר, האם אי הרשעה בעריקות יכולה לגרור ענישה מעשית כמן כלא צבאי. וא"כ איך אני מברר את זה שהרי מדובר על לפני 4 שנים...(בגיל שעושים שטיות)

  תגובה
 • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

  עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

  11:34, 22 במאי 2014

  ראובן שלום רב,

  אני מבקש להתנצל על האיחור בתשובתי זו אליך.

  בנתונים שנתת ובהסתמך עליהם הרי שבמסגרת תיקון חוק השיפוט הצבי הרי שאתה זכאי להנות ממנו ובכך הרישום הפלילי שלך אמור להיות רשום במסגרת "רישום פלילי מופחת".

  "רישום פלילי מופחת" למעשה נמחק תוך פרק זמן קצר משמעותית מרישום פלילי "רגיל" (5 שנים במקום 17!) ויש הבדל באשר לגופים החשופים למידע (גופים ספציפיים המופיעים בחוק).

  לאחר חמש שנים מיום ההרשעה לא תהיה מניעה עבורך בשום עניין נוכח ההרשעה ולא תהיה מגבלה כלשהי - גם לא כזו שתימנע ממך מלעסוק במקצוע עריכת הדין.

  בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

מנהל הפורום: עורך דין עידן דביר

עורך דין עידן דביר מתמחה בדין הצבאי על רבדיו השונים ועוסק בכל תחומי המשפט הצבאי לרבות משפט צבאי-פליל
למידע נוסף

053-9374030 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בדין הצבאי, בין היתר בנושאים של העמדה לדין במערכת הצבאית בבתי הדין ובדין משמעתי בגין עבירות משמעת ו\או פליליות, ליווי בשלבי מיוני הגיוס לצה"ל ושיבוץ בתפקידים צבאיים ו\או תנאי שירות מסויימים, זכויות חיילים בשירות סדיר\קבע או חיילים משוחררים, טיפולי ת"ש ביחידה, העלאת\הורדת פרופיל רפואי, ועוד ועוד ועוד ...