שיבוץ בצבא - פורום דיני צבא

שאלה חדשה
 • אנונימי

  נשלח ע"יאנונימי 00:25, 24 באוקטובר 2014

  שלום, אני אמור להתגייס בעוד חצי שנה ואני בעל פרופיל קרבי - 97 ונתוני גיוס מקסימליים (קבא 56 דפר 90) אני לא מעוניין להתגייס לקרבי משום שאני סבור שאני לא יכול לשהות בתנאי שדה ולכן ביקשתי לקבל תפקיד מטה אך במיטב סרבו לשלוח לי מיונים משום שהפרופיל שלי קרבי. באתר עולים על מדים בסמוך למקום בו רשום הפרופיל רשומות השורות : *פוטנציאל השיבוץ בנוי כסולם, לכן לדוגמא מועמד לשירות ביטחון בעל פוטנציאל לשיבוץ בתפקידי לחימה ביחידות חי"ר (מדורג גבוה בסולם) יוכל להשתבץ גם לתפקידים ממדרגים הנמוכים יותר בסולם. ע"פ שורות אלה הרי שבגלל שאני בראש הסולם מותר לי להשתבץ גם לתפקידי מטה (שנמצאים מתחתי בסולם)- אם כך מדוע לא נותנים לקבל מיונים לתפקידי מטה ופוסלים אותי על פרופיל גבוה מדי? האם ניתן להשתמש בשורות אלה לטובתי במכתב שאני מעביר לרשויות הצבא כעת? וכן האם על בסיס שורות אלה שלא מתקיימות בפועל יש אפשרות לפעול משפטית? אולי בעתירה.

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

  עו8"ד עידן דביר,מנהל הפורום

  07:28, 5 בנובמבר 2014

  לעניות דעתי - עתירה מהסוג עליה הנך מדבר לא תסייע כיון שערכאות משפטיות (לרבות בג"ץ) לא יתערבו בשיקולי הצבא לסיווגם של חיילים במקצועות שונים ולסדרי עדיפויות של הצבא.

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

מנהל הפורום: עורך דין עידן דביר

עורך דין עידן דביר מתמחה בדין הצבאי על רבדיו השונים ועוסק בכל תחומי המשפט הצבאי לרבות משפט צבאי-פליל
למידע נוסף

053-9374030 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בדין הצבאי, בין היתר בנושאים של העמדה לדין במערכת הצבאית בבתי הדין ובדין משמעתי בגין עבירות משמעת ו\או פליליות, ליווי בשלבי מיוני הגיוס לצה"ל ושיבוץ בתפקידים צבאיים ו\או תנאי שירות מסויימים, זכויות חיילים בשירות סדיר\קבע או חיילים משוחררים, טיפולי ת"ש ביחידה, העלאת\הורדת פרופיל רפואי, ועוד ועוד ועוד ...