שחרור מקבע מובהק לאחר תקופת לימודים - פורום דיני צבא

שאלה חדשה
 • אביעד

  נשלח ע"יאביעד 21:52, 3 בנובמבר 2014

  שלום רב, אני רופא בחיל הרפואה, לאחר תקופת התמחות בתחום רפואי. עבור תקופת ההתמחות הזאת חתמתי מראש למספר שנות קבע. כיצד אוכל להשתחרר משירות הקבע מבלי לממש את תקופת הקבע עליה חתמתי? האם הצבא יוכל לעכב שחרורי או לחייב אותי בתשלום של קנס כלשהו? עליי לציין כי ההתמחות בוצעה במסגרת הצבאית, ובמהלכה המשכתי לבצע מטלות קצין, תורנויות וכו. תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

  עו8"ד עידן דביר,מנהל הפורום

  07:15, 5 בנובמבר 2014

  שלום אביעד,

  שאלתך היא מורכבת, על פניו יש מקום להעריך את האפשרויות העומדות בפניך בשיחה פרטנית עם עו"ד.
  התשובה יכולה להיות מושפעת מסוג ההתחייבות עליה חמת מול הצבא.
  לרוב, מאחר והינך ב"מקצוע נדרש" מבחינת הצבא אז ייתכן ויערימו קשיים ולכן גם תהליכים של התרת חוזה כדאי ומומלץ בצע באמצעות עורך דין.
  חלק מההתחייבויות יכולות להיות בטלות או מופרות באופן שתצטרך להחזיר כספים שהושקעו בהכשרתך אך הדבר לא אפשרי בכל מקרה ומקרה ותלוי בנסיבות רבות.
  כפי שבודאי הבנת מהדברים עד כה - יש צורך ממשי ביעוץ פרטני בעניינים שכאלה - אם תרצה תוכל לפנות למשרדי ולקבוע פגישה עימי או עם שותפי, עו"ד עודד סבוראי, בטלפון - 03-9455551.

  בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

מנהל הפורום: עורך דין עידן דביר

עורך דין עידן דביר מתמחה בדין הצבאי על רבדיו השונים ועוסק בכל תחומי המשפט הצבאי לרבות משפט צבאי-פליל
למידע נוסף

053-9374030 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בדין הצבאי, בין היתר בנושאים של העמדה לדין במערכת הצבאית בבתי הדין ובדין משמעתי בגין עבירות משמעת ו\או פליליות, ליווי בשלבי מיוני הגיוס לצה"ל ושיבוץ בתפקידים צבאיים ו\או תנאי שירות מסויימים, זכויות חיילים בשירות סדיר\קבע או חיילים משוחררים, טיפולי ת"ש ביחידה, העלאת\הורדת פרופיל רפואי, ועוד ועוד ועוד ...