קבלת פטור קבוע ממילואים (לא על סעיף נפשי) - פורום דיני צבא

שאלה חדשה
 • מור

  נשלח ע"ימור 23:45, 15 באפריל 2015

  היי עשיתי שירות צבאי מלא , במהלכו הייתי פעמיים אצל קב״ן עקב קשיים לישון מחוץ לבית . הפסקתי ללכת לקב״ן מהחשש שהדבר יפגע לי בחיי באזרחות. אני בת 26, לא נשואה. ומאודד מאודד רוצה להשיג פטור קבוע ממילואים, אני לא עומדת בלחץ הזה כל פעם שאני מקבלת מעטפה מצה״ל וחושבת בלי סוף על המילואים. יש דרך כלשהי להשיג פטור קבוע? חוץ מסעיף נפשי .

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

  עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

  11:46, 21 באפריל 2015

  מור שלום רב,

  כאשר פונים לצבא בבקשה לפטור משירות מילוים דרך המלך היא להציף את הקושי שמהווה שירות המילואים עבורך. בנוסף, הצבא נוטה לפטור מחובת שירות מילואים נשים נשואות עם ילדים או בסטטוס אישי כזה או אחר.
  ניתן לבקש בכל שלב ומכל סיבה שהיא פטור משירות מילואים והצבא רשאי לפטור מחובת מילואים בהתאם לצרכיו. נדמה כי במקרה שלך ניתן לפנות לצבא ולבקש פטור מסיבה כללית ומבלי לעמוד על הפרטים - ייתכן ובקשה זו תיענה בחיוב ... במידה ולא אמליץ להצטייד בחוות דעת לגבי מצבך הנפשי ולפנות באפיק זה !
  בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

מנהל הפורום: עורך דין עידן דביר

עורך דין עידן דביר מתמחה בדין הצבאי על רבדיו השונים ועוסק בכל תחומי המשפט הצבאי לרבות משפט צבאי-פליל
למידע נוסף

053-9374030 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בדין הצבאי, בין היתר בנושאים של העמדה לדין במערכת הצבאית בבתי הדין ובדין משמעתי בגין עבירות משמעת ו\או פליליות, ליווי בשלבי מיוני הגיוס לצה"ל ושיבוץ בתפקידים צבאיים ו\או תנאי שירות מסויימים, זכויות חיילים בשירות סדיר\קבע או חיילים משוחררים, טיפולי ת"ש ביחידה, העלאת\הורדת פרופיל רפואי, ועוד ועוד ועוד ...