נשפטתי למאסר לאחר שחרור - פורום דיני צבא

שאלה חדשה
 • שחר ונונו

  נשלח ע"ישחר ונונו 01:32, 17 ביוני 2015

  שלום , נשפטתי בבית דין צבאי למאסר בפועל של 120 ימים על עבירת אלימות. לפני כחודש השתחררתי משירות סדיר ( סיבת השחרור : תום שירות החובה) ורציתי לשאול כמה שאלות : 1. האם כאזרח הכלוא בכלא צבאי מופקדת לי קנטינה ? 2. האם עליי לשלם ביטוח לאומי במשך שהותי בכלא הצבאי ? 3. בגזר הדין הורדתי לדרגת טוראי , האם אני נמנה עדיין עם מערך המילואים ? ואם לא האם כל זכויות חייל המילואים ( כגון חופשות וביקורים) נשללות ממני? 4. האם יש לי כאזרח בכלא צבאי זכויות וחובות אחרות מלחייל סדיר? אשמח עם תענו על שאלותיי.

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

  עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

  11:10, 25 ביוני 2015

  1. כן
  2. יש צורך לבדוק מול ביטוח לאומי באופן אינדיבידואלי.
  3. שירות מילואים תלוי גם בדרגה וגם בתפקיד עליך לבדוק מול מער המילואים. בכל מקרה במהלך שהותך בכלא מבחינת זכויות הינך נחשב למי שסיים שירות חובה ולכן יש השוואת תנאים לחייל בשירות מילואים.
  4. לא. החובות והזכויות זהות.

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

מנהל הפורום: עורך דין עידן דביר

עורך דין עידן דביר מתמחה בדין הצבאי על רבדיו השונים ועוסק בכל תחומי המשפט הצבאי לרבות משפט צבאי-פליל
למידע נוסף

053-9374030 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בדין הצבאי, בין היתר בנושאים של העמדה לדין במערכת הצבאית בבתי הדין ובדין משמעתי בגין עבירות משמעת ו\או פליליות, ליווי בשלבי מיוני הגיוס לצה"ל ושיבוץ בתפקידים צבאיים ו\או תנאי שירות מסויימים, זכויות חיילים בשירות סדיר\קבע או חיילים משוחררים, טיפולי ת"ש ביחידה, העלאת\הורדת פרופיל רפואי, ועוד ועוד ועוד ...