הגנ"ש איש קבע באיו"ש- בעל פטורים רפואיים - פורום דיני צבא

שאלה חדשה
 • בלהה

  נשלח ע"יבלהה 19:02, 13 בפברואר 2016

  שלום, בני משרת ביחידה עורפית בתור קצין, ומסייע לנו, זוג הורים נכים, במטלות היום יום הבסיסיות. בני סובל מבעיות בריאותיות ולמרות זאת, כבר למעלה מ-4 שנים מבצע הגנ"ש באזור השומרון מדי שנה מתוך שליחות תוך שהוא סובל מבעיות אלו. בני בעל פרופיל 64 עקב בעיות נשימה, וניתנו לו פטורים קבועים הכוללים חדר היפואלרגני, ופטור לשמירה בעמדה מוגנת מקור בחורף. השנה צפוי לבצע את ההגנ"ש בחורף, והובטח לו ע"י מש"קית התורנויות, כי כל הפטורים יקבלו מענה ע"י החטיבה המארחת אך תחושתי שיד ימין לא יודעת מה עושה יד שמאל, וההבטחה ניתנה ללא כיסוי. האם מוייבים לתת מענה לפטורים הקבועים שניתנו לו? האם ניתן לסמוך על הבטחה זו? מה עושים אם לא תתממש בפועל כשיגיע לביצוע? האם יש דרך לפטור אותו מביצוע ההגנ"ש? אודה לתשובתך.

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

  עו"ד עידן דביר,מנהל הפורום

  13:11, 18 בפברואר 2016

  בלהה שלום,

  אציע לבנך להציף את הקשיים והפטורים בפני מפקד ההגנ"ש מוקדם ככל האפשר עם יציאתו להגנ"ש, רצוי שיהיה מצוייד בהעתקים מהמסמכים.
  בעיקרון צה"ל מחוייב מבחינת פקודות הצבא ליתן מענה מתאים לצרכים הרפואיים של בנך.
  באם גורם כלשהו מפר זאת - ניתן להגיש קבילה כנגד אותו גורם באמצעות נציב קבילות חיילים.

  בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עידן דביר

מנהל הפורום: עורך דין עידן דביר

עורך דין עידן דביר מתמחה בדין הצבאי על רבדיו השונים ועוסק בכל תחומי המשפט הצבאי לרבות משפט צבאי-פליל
למידע נוסף

053-9374030 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בדין הצבאי, בין היתר בנושאים של העמדה לדין במערכת הצבאית בבתי הדין ובדין משמעתי בגין עבירות משמעת ו\או פליליות, ליווי בשלבי מיוני הגיוס לצה"ל ושיבוץ בתפקידים צבאיים ו\או תנאי שירות מסויימים, זכויות חיילים בשירות סדיר\קבע או חיילים משוחררים, טיפולי ת"ש ביחידה, העלאת\הורדת פרופיל רפואי, ועוד ועוד ועוד ...