תקן הגשת תוכניות - פורום תכנון ובניה

שאלה חדשה
 • אורית

  נשלח ע"יאורית 08:30, 22 ביוני 2013

  1. האם איש שאינו אדריכל יכול להגיש תוכניות לעירייה? אם כן האם קבלן או מפקח יכול להגישם כחתום על התוכניות? אם לא האם זו עבירה פלילית או אתית בלבד? 2. האם בהגשת תוכניות לעירייה חובה להגיש גבהי וגדלי חלונות? אם אין כאלו בתוכניות לעירייה האם השרטוט (שהוא ידני) מחייב במציאות מבחינה חוקית? 3. האם מהנדס החתום על הקונסטרוקציה חייב להיות ביציקות או שזה תלוי חוזה שנעשה אתו? ובמקרה ואין חוזה? האם חייב להיות מישהו מוסמך מבחינה חוקית? 4. האם חייבת להיות התאמה בין אותו שרטוט ידני לעירייה של חזית לבין המציאות? (הבית קיבל טופס 4) השאלות הנ"ל הן למקרה אבסורד בו זוג מבוגר נתן אמון מלא בהמלצה, הכביכול אדריכל הוא הקבלן וגם המפקח (היום מודה שאינו אדריכל אך הוא חתום על התוכניות כמתכנן), הבית גמור עם אינסוף ליקויים, נזקים לפי חברת בדק של מינימום 300,000 שח ואף יותר. כל הכסף שולם ומחפשים מלבד הליקויים את הפרצות החוקיות. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

  עו"ד עמנואל סולומונוב,מנהל הפורום

  08:37, 23 ביוני 2013

  אורית שלום,

  רק האוחז כרשיון כדין של מהנדס בנין או אדריכל רשאי להגיש תכניות לעיריה. בתכנית יש ליתן מידות מדוייקות. לענין המהנדס הדבר תלוי בחוזה שנעשה עימו.

  תגובה
 • 15:31, 23 ביוני 2013

  תודה. אם נמסרו על ידו תוכניות ידניות ללא מידות, התוכניות אושרו בעירייה, והבית נבנה עם חוסר התאמות לאותו שרטוט ידני (לא ברמה של סנטימטר כמובן, בכל חזיתות החלונות) האם זה חוקי? או שאין פה ענין של חוק אלא רק מקצועיות של עבודה?
  ושוב תודה רבה, אורית

  תגובה

הפורום עוסק בשאלות בדבר הגשת בקשות להיתרי בניה, אישורים חורגים, סוגיות בדבר הופעות בועדות תכנון, תוספות לבתים, הגשת התנגדויות לתוספות בניה בבניינים, הריסת מבנים, הגשת ערעורים ונושאים נוספים.