• 2 בינואר 2014

  העתקת פילר חשמל

  שלום רב,
  ברצוני להתייעץ לגבי מיקום פילר חשמל.
  רכשתי מגרש בהרחבת מושב, פילר החשמל הוצב ע"י החברה הכלכלית, המפתחת, הפילר הוצב לפי השרטוטים ז"א מוקם נכון לפי ההנחיות. הפילר מוקם במרחק של 3 מטר מהגבול המשותף לי ולשכני אך הפילר הזה הוא רק בשבילי. רוב הפילרים מוקמו בפינה המשותפת פרט למגרשים כמו שלי שהם פינתיים וגובלים לשצפ.
  ביקשתי לפני כשלוש שנים, לפני חיבור הפילר לחשמל, מהמושב, מהחברה הכלכלית וגם מחברת חשמל להזיז את הפילר לפינה עם השצפ אך הם סירבו בטענה שאסור להזיז כמו כן דרשו וקיבלו חתימה מהמושב שהפילר הונח לפי השרטוטים.
  עכשיו כאשר הבנתי שהפילר במיקומו הנוכחי מהווה סכנה בטיחותית וגם מפריע להכניס את הרכב לחנייה, מכיוון שהחנייה מוקמה לפי הנחיות הרשות בין הפילר לבין השכן ז"א כ 2.8 מטר של פתח לחנייה. ביקשתי מחברת החשמל להזיזו והם הסכימו בלי בעיות אך דרשו תשלום מופרך של 11 אלף ולאחר כך ירדו לסכום של 7 אלף. דרשתי מהרשות להזיז וגם מהמושב אך כולם סירבו. כמו כן המושב הזיז פילר דומה לפני כחצי שנה למשתכן אחר שתרם חיבר את החשמל לפילר.
  רציתי להבין האם אני יכול לחייב את החכ"ל או המושב או הרשות או חברת חשמל להעתיק את הפילר על חשבונם לפינת המגרש כמו אצל רוב המגרשים?
  תודה איתן.

  2 בינואר 2014
 • 9 בינואר 2014

  העתקת פילר חשמל

  איתן שלום,

  צר לי, אך שאלתך איננה בתחום התכנון והבניה.

  9 בינואר 2014
  • 12 בינואר 2014

   העתקת פילר חשמל

   שלום רב, אולי אפשר להכווין אותי למי לפנות לקבלת עזרה?

   12 בינואר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?