אישור על שימוש בסימן @ בלוגו - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 13:01, 21 באוגוסט 2012

  האם אני יכולה לכלול בתוך הלוגו שלי את הסימן הידוע - @ (השטרודל)? אם אני אמורה לקבל על כך אישור למי אני אמורה לפנות והאם זה עולה כסף?

  השב
 • 13:10, 21 באוגוסט 2012

  שלום מיכל.

  תודה על המייל.

  באופן עקרוני, ניתן לרשום סימן מסחר הכולל @ ("שטרודל"). בתנאי כמובן ששאר מרכיבי הסימן לא תיאוריים/גנריים.

  בכדי לרשום סימן מסחר, יש לפנות לרשות הפטנטים.
  "אישור" תקבלי בגמר רישום הסימן בפנקס סימני המסחר. אישור זה הינו למעשה תעודת הרישום.

  אכן, זה עולה כסף.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.