הגנה על רעיון ותכנית עבודה לפני מכירה - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • ליאת

  נשלח ע"יליאת 02:38, 5 בנובמבר 2012

  שלום, במידה ויש לי רעיון+תוכנית עבודה (אחרי תחקור רב), ממצאים וכו' ואני מעונינת להציע את הרעיון לרשת (בתחום המזון) קיימת..האם אני יכולה להגן על הרעיון בצורה כלשהי? כיוון שאני מעונינת להמנע מהצגת הרעיון ולאחר מכן לגלות שאותה חברה מיישמת רעיון זה רק בלעדיי.... אודה לעזרתכם

  השב
 • 08:40, 5 בנובמבר 2012

  שלום ליאת.

  תודה על המייל.

  אני מציע לך להחתים את הנחשפים לרעיון על התחייבות לשמירת סודיות.

  כמו כן, כדאי לך להתייעץ עם עו"ד. ייתכן וניתן להגן על קנייך הרוחני על ידי רישום. אין בידי מספיק מידע אודות קנייך הרוחני. עו"ד הבקיא בתחום יכוון אותך לפעולות הנדרשות.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.