רישום זכויות יוצרים לאיורים מקוריים - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • ליאת סמרפילד

  נשלח ע"יליאת סמרפילד 16:59, 3 בדצמבר 2012

  שלום, אני אמנית שמקימה מותג יש לנו שם ולוגו בתהליך. השאלה שלי היא כיצד אוכל להגן על זכויות האיורים שלי כעבודת אמנות נפרדת ועל כל הנגזרות של המוצרים שיופקו מתוך האיורים הללו. תודה, ליאת

  השב
 • 09:42, 4 בדצמבר 2012

  ליאת שלום.

  תודה על המייל.

  אני ממליץ לך לרשום את המותג ואת הלוגו בפנקס סימני המסחר.

  אם האיורים שלך עומדים בדרישות החוק והפסיקה, יש לך זכויות יוצרים. אין בישראל פנקס/מרשם לזכויות יוצרים. אך ישנם פעולות אשר יכולות לסייע לך לשמור ולאכוף את זכויות היוצרים שלך. אני מציע שתפני לעו"ד בתחום הקניין הרוחני.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.