זכויות יוצרים לגבי שאלון - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 18:37, 9 בינואר 2013

  ני מתכננת להוציא ערכה שמאגדת מגוון כלים טיפוליים. מצאתי שאלון באינטרנט שכתוב פותח ע"י אך אין ציון כל הזכויות ". האם אני יכולה לצרפו לערכה תוך התייחסות למי פיתח אותו? כמו כן האם איסוף של כלים שחלקם נמצאים ברשת כשעל האריזה אני כותבת אספה וערכה ולא יצרה זה מספיק?

  השב
 • 10:48, 13 בינואר 2013

  שלום יעל.

  תודה על המייל.

  לעניות דעתי, לא תוכלי להשתמש בשאלון ללא רשות היוצר, ללא כל קשר לעובדה שאין ציון כזה או אחר לגבי הזכויות. כמו כן, פרסום באינטרנט אינו רלוונטי לעניין זכויות יוצרים.

  על מנת ליתן תשובה חד משמעית, עלי לבדוק את העובדות הרלוונטיות ולבחון את אותם ה"כלים הטיפוליים".

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.