סימן מסחר מוכר היטב בעולם - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • op360

  נשלח ע"יop360 16:41, 1 באפריל 2013

  האם העובדה כי סימן מסחר מוכר היטב ברחבי העולם, תבסס גם את העובדה שהסימן מוכר היטב גם בישראל?

  השב
 • 11:08, 2 באפריל 2013

  שלום op360.

  תודה על המייל.

  העובדה שסימן מסחר מוכר היטב ברחבי העולם בהחלט יכולה להעיד או לחזק את הטענה בדבר היותו של אותו סימן מוכר היטב גם בישראל.

  יחד עם זאת, יש לבדוק כל מקרה לגופו. בהחלט יכול להיות שסימן מסחר מוכר היטב ו/או מאד "חזק" במדינות מסוימות אך אינו מוכר היטב בישראל.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.