זכויות קנין רוחני בקליפורניה - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • אריק

  נשלח ע"יאריק 18:45, 16 ביולי 2013

  אנחנו קבוצת STARTUP רשמנו מיזם, ושלחנו פרזנטציות למס' חב' להשקעה, לאחר כ זמן קצר הבחנו כי בקליפורניה עלה דף אינטרנט עם תאור מאוד מאוד דומה של המיזם שלנו בשינוי קל של מיקום המילים בתאור, ועם קוד מסוים נסתר שלנו האמור להיות חסוי (NDA)יחודי וראשוני במיזם שכזה (אשר נשלח גם הוא בפרזנטציה למשקיע). המיזם בקליפורניה עלה עם שם של מישהו זר שאין אנו מכירים.(בהמשך הסתבר שהאדם מחב' ההשקעות שאליו פנינו בישראל , נמצא באחד המעגלים ב LinkedIn עם האדם (שהוא כנראה אזרח ארה"ב שם המשפחה שלו נשמע ישראלי ) מקליפורניה והוא בעצמו העלה את הדף על שמו,ועפ"י המועדים התאריכים והתיזמון הכל מקביל למיזם שלנו בימים אלה 1. השאלה כיצד עלינו לפעול בהגנה על הזכויות שלנו במקרה שכזה ,בעינין הניסיון והעתקה של המיזם באפן מידי. 2. מה עלינו או כיצד נוכל לפעול באפן כללי בקליפורניה בהגנה על הזכויות שלנו. בתודה מראש אריק

  השב
 • 10:00, 23 ביולי 2013

  אריק שלום.

  תודה על המייל.

  לדעתי, אותה החברה בקליפורניה והאדם שפנה אליכם בישראל, מפירים את הקניין הרוחני שלכם - וזאת ברגל גסה. לדעתי, אתם צריכים לנקוט בהליכים משפטיים נגד המפירים. כדאי לכם להיוועץ עם עו"ד הבקיא בתחום.

  בברכה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.