שימוש בציור שצייר צייר כסימן מסחרי שלי - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • ערן

  נשלח ע"יערן 11:05, 11 בספטמבר 2013

  אני רוצה להשתמש בציור שצייר צייר כסימן מסחרי שלי. ברור לי שאני צריך לקבל מהצייר את האישור שלו. האם אחרי שהוא מסכים אני צריך לשלם לו סכום חד פעמי כאילו שאני קונה את הציור או שאני צריך לשלם לו חודשית קבוע ולתקופה של כמה זמן?

  השב
 • 13:37, 11 בספטמבר 2013

  שלום ערן,

  גובה התשלום ואופן התשלום תלויים בהסכמה/בהסכם בינך לבין הצייר. בסופו של דבר, אתה והצייר צריכים לסכם את נושא התשלום ביניכם.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.