שימוש באייקון מסחרי בלוגו שלי - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • עמית

  נשלח ע"יעמית 16:45, 10 באוקטובר 2013

  שלום חברים, אני מעוניין לקחת את האייקון של וויז/גוגל (הטיפה) ולהשתמש בה בלוגו שלי. האם זה חוקי או שאני עלול לקבל תביעה? הרי מדובר באייקון ציבורי ולא בשימוש בלוגו של וויז תודה רבה על עזרתכם:) יום מצוין עמית

  השב
 • 10:43, 15 באוקטובר 2013

  שלום עמית,

  כפי ששוחחנו טלפונית, צריך לבדוק בדיוק מהו הלוגו שאתה מעוניין לעשות בו שימוש ואת המילים ו/או הלוגו שבכוונתך לשלב עם האייקון. אחר כך, צריך לעשות חיפוש בפנקס סימני המסחר. לאחר בחינת תוצאות החיפוש, ניתן יהיה ליתן המלצה/דעה.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.