איך להגיש התנגדות לסימן מסחר - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • שירלי

  נשלח ע"ישירלי 15:20, 8 בדצמבר 2013

  איך מגישים התנגדות לסימן מסחר?

  השב
 • 15:36, 8 בדצמבר 2013

  שירלי שלום.

  תודה על המייל.

  אני באמת בדעה שלא חייבים לשכור את שירותיו של עורך דין בכל עניין פעוט.

  אך לדעתי, הגשת התנגדות לרישום סימן מסחר, אינה נמנת בין אותם העניינים הפעוטים. הגשת התנגדת הינה הליך משפטי לכל דבר, בפני רשם סימני המסחר. בכתב ההתנגדות, צריך לפרט את העובדות ואת העילות המשפטיות. בהמשך, יש להגיש ראיות, להופיע לדיון ולהגיש סיכומים בכתב.

  על כן, לדעתי, מאד מומלץ וכדאי, להיוועץ עם עורך דין.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.