רישום סימן מסחר ועזרת עו"ד - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • מני

  נשלח ע"ימני 14:04, 15 בדצמבר 2013

  צהריים טובים, אני ושותפי עובדים על מיזם בתחום הביגוד ורוצים לרשום סימן מסחר. האם נהיה חייבים להיעזר בעו"ד? כמה זה צפוי עלות?

  השב
 • 14:19, 15 בדצמבר 2013

  מני שלום,

  תודה על המייל.

  אינכם חייבים להיעזר בעו"ד. אך מאד מומלץ, שכן, עו"ד יעזור לכם בבחירת הסימן ועריכת חיפוש בפנקס סימני המסחר. כמו כן, עו"ד יתכתב עם לשכת סימני המסחר באם בוחן סימני המסחר יעלה השגות (השגות בוחנים הינן מאד שכיחות).

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.