עומד לפתוח עסק ששמו דומה למס' עסקים אחרים - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 01:12, 28 בדצמבר 2013

  שלום רב, אני עומד לפתוח עסק וחשבתי לקרוא לו בשם "ונוס" . מדובר בעסק למכירת בגדי נשים. שמתי לב שבחיפוש השם ונוס באינטרנט עולה חנות בדים העונה על שם זה ומוכרת סוגים שונים של בדים. החנות נמצאת בעיר אחרת לגמרי, אין לה אתר אינטרנט אך בדפי זהב רשום כי היא מוכרת גם בדים לשמלות כלה. ( סביר להניח שמדובר בחנות קטנה ). בנוסף קיימים סכיני גילוח לנשים שנקראים ונוס. כמו כן בבדיקה באתר האינטרנט של "יומן סימני המסחר" הרשומים עולה כי ישנה חברת ונוס שעוסקת במוצרי טיפוח ואנטי אייג'נג וחברה נוספת שעוסקת בסבונים ומוצרי כביסה. מכאן עולה כי אין עסק למכירת בגדי נשים הנקרא ונוס. האם מותר לי לפתוח את העסק החדש שלי בשם זה? תודה, שרון

  השב
 • 10:06, 29 בדצמבר 2013

  שרון,

  תודה על המייל.

  על פניו, עושה הרושם שיש באפשרותך לקרוא לעסק שלך "ונוס".

  יחד עם זאת, על מנת ליתן תשובה סופית, לדעתי, כדאי לך לקבל יעוץ משפטי מעו"ד הבקיא בתחום, שיבחן את כל העובדות הרלוונטיות.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.