הופעת ציור של דמות מצוירת מוכרת מאוד באתר חדש - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • יהלי

  נשלח ע"ייהלי 10:48, 20 בינואר 2014

  שלום אני עומדת להיות שותפה באתר חדש ובאתר יהיה ציור שעדיין אנחנו לא יודעים איך הוא יופיע באתר אבל הציור הוא שלי ואני ציירתי דמות מצוירת שדומה מאוד לדמות מצוירת מאוד מאוד מוכרת (לא רוצה לכתוב איזה כדי שלא יהיה לאנשים הרעיון שלי). האם אנחנו יכולים לשים באתר את הציור שלי או שאנחנו חייבים לקבל אישור מהאולפנים של וולט דיסני?

  השב
 • 11:10, 20 בינואר 2014

  יהלי שלום,

  תודה על המייל ושיהיה בהצלחה עם האתר החדש.

  את מציינת שהדמות "דומה מאוד" ל- "דמות מאוד מאוד מוכרת". אני בכוונה מצטט את המילים שלך. על פניו, זה נראה לא טוב - נראה שיש פוטנציאל להפרה. יחד עם זאת, על מנת ליתן תשובה סופית, יש צורך לבחון את הדמות שלך, את הדמות של וולט דיסני, את אתר האינטרנט שלך ואת השירותים הניתנים באתר.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.