הבאת בגדי מותגים מתאילנד שנמכרים כמזויפים - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 11:58, 12 בפברואר 2014

  אם אני מביא לארץ מתאילנד כמות גדולה של מוצרי אופנה - תיקים ובגדים של מעצבים ומותגים ששם הם נמכרים כזיופים כשאני מגיע לארץ יעשו לי בעיות בגלל שהדברים מזויפים? יש להם דרך לדעת שזה מזויף?

  השב
 • 16:18, 12 בפברואר 2014

  שי שלום,

  המכס בודק, על פי פרמטרים שלו, האם סחורה שמיובאת נחשדת להיות מזויפת. במידה והתשובה לכך חיובית, המכס תופס את הסחורה ומודיע על כך לבעל הסימן. לרוב המשלוח יושמד עם קבלת אישור של בעל הסימן שהמוצרים מזוייפים. במקרים אחרים, בעל הסימן מגיש תביעה נגד היבואן. אני, בכל אופן, ממליץ לך לייבא מוצרים מקןריים.

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.