רישום לוגו צבעוני כסימן מסחר - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • אלון

  נשלח ע"יאלון 15:44, 18 בפברואר 2014

  אני משתמש בלוגו צבעוני ורציתי לדעת אם אפשר לרשום אותו כסימן מסחר ואם כן האם צריך לרשום בכל צבע שאשתמש בו. תודה, אלון

  השב
 • 16:50, 18 בפברואר 2014

  אלון שלום,

  ניתן לרשום סימן מסחר הכולל לוגו בצבע. יחד עם זאת, ההגנה שמעניק סימן בצבע מוגבלת לצבעים המרכיבים את הסימן.

  לעומת זאת, סימן מסחר שנרשם בשחור לבן מעניק הגנה לגבי כל הצבעים. כלומר, סימן מסחר בשחור לבן מעניק הגנה רחבה יותר לעומת סימן בצבע.

  לכן, אין צורך שתגיש מספר בקשות לסימן המסחר בצבעים שונים. מספיק שתגיש בקשה אחת לסימן כשהוא בשחור לבן.

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.