שימוש בסימן מסחר-לוגו שכבר קיים בתחום שונה מזה שלי - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • גיא

  נשלח ע"יגיא 08:04, 25 בפברואר 2014

  אני רוצה להשתמש בלוגו מסוים עבור מכירת אורז. בחיפוש באינטרנט מצאתי שמשתמשים כבר בלוגו הזה עבור שתלים דנטאליים. האם אני יכול להשתמש בו בכל זאת?

  השב
 • 09:08, 26 בפברואר 2014

  גיא שלום,

  סימן מסחר רשום מונע שימוש של צד ג' בסימן זה או בסימן הדומה לו לגבי המוצרים לגביהם נרשם הסימן או לגבי טובין מאותו הגדר. סימן מסחר שאינו רשום מעניק הגנה דומה, ובלבד שהסימן הלא רשום רכש מוניטין.

  שתלים דנטאליים אינם מוצרים מאותו הגדר של אורז. לפיכך, נראה שהשימוש שתעשה בסימן עבור אורז לא יפר את הסימן שמצאת.

  יחד עם זאת, במידה והסימן שמצאת הוא סימן מפורסם שרשום בישראל, ההגנה עליו תחול גם לגבי מוצרים שאינם מאותו הגדר (אך זאת רק אם יש בשימוש בסימן כדי להצביע על קשר בין המוצרים ובעל הסימן המפורסם עלול להיפגע כתוצאה מהשימוש הזה).

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.