סימן לעסק - איך אדע שמישהו בעולם לא המציא את הסימן שלי? - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • גליה

  נשלח ע"יגליה 10:21, 10 במרץ 2014

  אני עובדת על סימן עבור העסק שאני עומדת לפתוח איך אני אדע שמישהו אחר בעולם לא המציא את הסימן כבר את הסימן שלי?

  השב
 • 09:30, 11 במרץ 2014

  גליה שלום,

  ההגנה בסימני מסחר היא טריטוריאלית. כלומר, אם את מעוניינת להשתמש בסימנך בישראל בלבד, סימן מסחר הדומה לסימנך שקיים במדינה אחרת לא ימנע את השימוש והרישום של סימנך בישראל.

  ניתן לבצע חיפוש בלשכת סימני המסחר בישראל עבור סימנים הדומים לסימנך. ניתן גם לבצע חיפוש עולמי לגבי סימנים הזהים לסימנך. שימי לב, יחד עם זאת, שגם סימן שהוא דומה עד כדי הטעייה (ולא רק סימן הזהה לסימנך) עלול למנוע את השימוש והרישום של סימנך.

  במידה ואת מעוניינת להשתמש ולרשום את סימנך במדינות אחרות ברחבי העולם, ניתן לבצע חיפוש עבור סימנים הדומים לסימנך גם במדינות ספציפיות.

  כל החיפושים הללו כרוכים בתשלום אגרות ושכ"ט.

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.