שימוש בלוגו של וויז בוידאו מסחרי - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • עדי

  נשלח ע"יעדי 13:52, 18 במרץ 2014

  הי אני מפיקה סרטון שיווקי הומוריסטי לאינטרנט ומישהו מזכיר את וויז (לא בשום קונוטציה שלילית) והיינו רוצים להשתמש בלוגו כשמזכירים את וויז. האם זה מותר? האם זה דורש אישור או תשלום? אותו כנ"ל לתמונה של הדמות "קופיקו" האם מותר להשתמש בה רק כאייקון כשמזכירים את הדמות? אשמח לתשובה בהקדם. תודה, עדי

  השב
 • 18:36, 23 במרץ 2014

  עדי שלום, העובדות בשאלתך אינן מפורטות דיין על מנת לתת תשובה מדויקת. בעקרון, שימוש בסימן מסחר למטרות פרודיה לא יחשב, בדרך כלל, כהפרה של סימן המסחר. בנוסף, שימוש בסימן מסחר של אדם אחר לצורך תיאור מוצר או שירות, יהיה מותר אם המוצר אינו ניתן לזיהוי ללא השימוש בסימן המסחר, השימוש בסימן הוא במידה שאינה עולה על הנדרש והשימוש בסימן אינו מצביע על חסות שבעל הסימן נותן למשתמש. מהעובדות שציינת נראה שמדובר בפעולה מסחרית ("סרטון שיווקי" ולא בפרודיה בלבד) ואם את יכולה לתאר את המוצר או השירות שלך מבלי להזכיר את וויז אז נראה שאת צריכה לבקש רשות מהם. שאלתך לגבי קופיקו אינה ברורה. ראי תשובתי לעיל. יתכן ושאלתך מעלה סוגיות בזכויות יוצרים ואת מוזמנת לפנות לפורום זה להשלמת התשובה. האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.