ייבוא סחורה מסין עם לוגואים מוכרים ששונו - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • איתמר

  נשלח ע"יאיתמר 14:48, 24 במרץ 2014

  שלום, אני רוצה לייבא כמה מוצרים מסין. מדובר במוצרים מסוגים שונים בעיקר בתחום כלי הבית (כריות, שלטים, מצעים וכו'). על חלק מהמוצרים יש כל מיני לוגואים מוכרים אבל עם שינויים, למשל הלוגו של אפל בצבעים שונים (לא לבן) ועם כמה ביסים (במקום אחד), או הלוגו של קוקה-קולה עם שינוי מילים וצבעים (אבל אותו הפונט). הספק הסיני ממנו אני רוצה לקנות אמר שהוא לא נתקל בבעיות, אבל אני קצת חושש. זה בעייתי? יכולים לתבוע אותי על זה (גם אם הספק הסיני אמר לי שזה חוקי)? תודה.

  השב
 • 14:22, 27 במרץ 2014

  איתמר שלום,

  סימני מסחר כדוגמת הסימנים של אפל וקוקה-קולה הם סימנים מוכרים היטב המעניקים הגנה רחבה גם לגבי סחורות שאינן בהכרח עסק הליבה שלהם (כדוגמת המוצרים שציינת).

  בנוסף, גם שימוש בסימן הדומה עד כדי הטעייה (ולא רק זהה) לסימן המפורסם (למשל סימנים עם השינויים שציינת בהודעתך) יהווה הפרה של סימנים אלה.

  לכן, נראה לי שמכירה של המוצרים עם הסימנים המצוינים בהודעתך עלול להוות הפרה של סימני אפל וקוקה-קולה.

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.