מסמכים מהספק בייבוא מקביל של פרטי לבוש - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • גל

  נשלח ע"יגל 20:21, 27 באפריל 2014

  שלום אני מעוניין לייבא פריטי לבוש מסויימים בייבוא מקביל, רציתי לדעת אם אני צריך לבקש מהספק שלי מסמכים להוכחת מקוריות הפריטים ולאיזה גוף אני צריך להציג אותם (למכס?) ואם כן איזה מסמכים צריך לבקש להוכחת המקוריות?

  השב
 • 09:08, 28 באפריל 2014

  גל שלום, ייבוא מקביל של סחורה מקורית אינו מהווה הפרה של סימן המסחר של היצרן. רצוי לבדוק שהמוצרים שאתה רוכש מהספק הם אכן מקוריים. אתה יכול לבדוק את אמינות והמוניטין של הספק, לשאול את בעל הסימן אם הספק הזה מוכר מוצרים מקוריים ובאמצעות דרכים מסחריות אחרות. במידה והמכס יתפוס משלוח של סחורה שלך בחשד שהיא סחורה מזוייפת, המכס ישלח דגמים של הסחורה לבעל הסימן. במידה והסחורה אכן מקורית, היצרן יציין זאת בפני המכס והסחורה תשוחרר. האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.