המתחרה שלי הגיש בקשה לסימני מסחר יום אחריי - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • גיל

  נשלח ע"יגיל 08:16, 12 במאי 2014

  שלום רב, אני נמצא בתחום מאוד תחרותי, במיוחד עם ספק ספציפי. לאחרונה הגשתי בקשה לרישום סימן מסחר. למתחרה שלי נודע על כך והוא הגיש למחרת בקשה לרישום אותו הסימן ועבור אותם המוצרים. מה יקרה עכשיו? הסימן של מי יירשם? תודה, גיל

  השב
 • 08:11, 13 במאי 2014

  גיל שלום,

  כאשר מוגשות בקשות לסימני מסחר זהים או דומים עד כדי הטעייה על ידי אנשים שונים, רשם סימני המסחר פותח בהליך ריב בו מסורבות שתי הבקשות. על בעלי הבקשות לפתוח במו"מ לגבי רישום שתי הבקשות במקביל (למשל על ידי צמצום פרטות הסחורות של הצדדים). במידה והצדדים מגיעים להסכם, הרשם רשאי לקבל את ההסכם ולרשום את שני הסימנים במקביל. הרשם רשאי גם לסרב לקבל את ההסכם אם לדעתו יש ברישום שני הסימנים כדי להטעות את הציבור.

  אם הצדדים לא מגיעים להסכם, נמשכים הליכי הריב והרשם קובע לאיזה מהצדדים זכות עדיפה, בעיקר בהתאם למשך והיקף השימוש בסימן בישראל, וכן גם לפי תאריך הבקשה.

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.